En Popüler Ücretsiz Tasarım Araçlarından Figma Yenileniyor

En Popüler Ücretsiz Tasarım Araçlarından Figma Yenileniyor
0

 

Figma, tasarım yapmayı ve ekosistemi kullanmayı kolaylaştıracak yeni bir arayüz geliştiriyor.

Yaklaşık on yıldır ücretsiz tasarım yapmayı sağlayan ve büyük bir kullanıcı kitlesine sahip Figma, yıllardır kendisini güncel tutmasıyla dikkatleri çekiyor. Son dönemde yapay zekâ araçlarının yaygınlaşması ve ortaya çıkan yeni yaklaşımların farkında olan Figma, UI3 için kapalı beta sürecini başlattı.

Uygulamanın bugüne kadarki üçüncü büyük güncellemesi olduğu için UI3 adını alan yen sistemde uygulama arayüzünde de ciddi değişiklikler olduğu göze çarpıyor. Figma’dan gelen açıklamaya göre bu güncelleme, dört önemli sorunu da çözecek. 

Herkese uygun tasarım aracı

figma

Figma, yeni arayüzünde daha sadece ve minimalist bir yaklaşım benimsiyor. Böylelikle kullanıcıların kendi çalışmalarına odaklanmalarının önü açılmış oluyor. Ayrıca yeni arayüz, grafik tasarıma yeni başlayan ya da basit işler için bir uygulama kullanması gereken kişilerin Figma’yı daha kolay kullanabilmesini sağlayacak. 

Kullanıcıların yeniden kullanılabilir elementlere ve yapay zekâ araçlarına olan ilgisinin farkında olan firma, buna uygun olarak da katman yapısını değiştiriyor. Böylece gelecekte ortaya çıkabilecek olan ihtiyaçlara da cevap verebilecekleri bir altyapı oluşturacaklar. 

Yeni arayüzü ile birlikte Figma, Fig Jam, Figma Design ve Figma Slides gibi Figma ekosistemindeki farklı uygulamaları da bir arada kullanmayı mümkün kılacak. Böylece daha derli toplu ve daha akıcı şekilde çalışabilmek mümkün olacak. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir