Google Chrome’a Bir Rakip Daha Geldi: Samsung Internet’in Masaüstü Sürümü Yayımlandı

Google Chrome’a Bir Rakip Daha Geldi: Samsung Internet’in Masaüstü Sürümü Yayımlandı
0

Samsung, 2012’de yayımladığı ve bugüne kadar mobil cihazlar için sunduğu Samsung Internet uygulamasını masaüstü bilgisayarlara getirdi. Samsung Internet, şimdilik Windows bilgisayarlara özel olarak çalışıyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yıllar önce mobil cihazlar için yayımladığı “Samsung Internet” isimli internet tarayıcısını masaüstü cihazlara getirdi. Samsung Internet, artık Windows tabanlı bilgisayarlarda da çalışacak. Yaşanan son gelişme ile Google Chrome’a yeni bir rakip geldiğini söyleyebiliriz.

İlk kez 2013 yılında yayımlanan Samsung Internet, Chromium alt yapısı kullanıyor. Yani bu internet tarayıcısı, Google Chrome ve Microsoft Edge ile aynı çalışma mantığını kullanıyor. Hâl böyle olunca Google Chrome’daki pek çok özelliğin Samsung Internet için de geçerli olduğu bilgisini verebiliriz.

Samsung Internet, sade bir tasarıma sahip

Samsung Internet

Samsung Internet’in masaüstü sürümü, genel yapısı itibarıyla Google Chrome’a benzerlik gösteriyor. Ancak tarayıcı için nispeten sade bir tasarım oluşturuldu. Bu durum, bazı kullanıcıların hoşuna gidecek gibi görünüyor.

Yaptığımız kontrollerde, Samsung Internet’in masaüstü sürümünün şu an için Türkiye’de erişime açılmadığını görüyoruz.

Ancak! bu durum, çok yakın bir gelecekte değişecektir. Eğer Samsung Internet‘in Microsoft Store‘daki sayfasına ulaşmak isterseniz buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir