Windows 10 Kilit Ekranı Nasıl Kapatılır?

Windows 10 Kilit Ekranı Nasıl Kapatılır?
0

Kimi zaman oldukça sinir bozucu ve zaman kaybı olabilen Windows 10 kilit ekranını nasıl kolayca kapatabiliriz

Bildiğiniz üzere Windows 10 kurulu bir bilgisayar boot edildikten sonra yukarı doğru kaydırıp açmanız gereken sinir bozucu bir ekran karşınıza gelir. Herhangi bir özellik atamadıysanız masaüstüne geçmek için yalnızca o ekranı geçmeniz beklenir.Normalde bu kilit ekranını kaldırmak için çeşitli farklı yöntemler bulunmakta fakat deneyimsiz kullanıcılar istemeden hatalar yapıp işletim sistemine zarar verebilmekte. İşte bu yazımızda daha kolay ve daha güvenli bir yöntemle bu ekranı nasıl kaldırabileceğinize değineceğiz.

Windows Gezgini’ni kullanarak C:\Windows\SystemApps dizinine ulaşın. Evet, bu yöntemde diğerleri gibi kayıt defteri ile uğraşmanıza gerek yok.
Açılan bu dizinde Microsoft.LockApp_ ile başlayan bir klasör arıyoruz. Bu dizinin isminin sonuna.disabledekleyerek Windows 10 kilit ekranı kolayca devre dışı bırakabilirsiniz.
Yaptığınız işlemler sonrasında sistemi yeniden başlatıp ve kontrol edin.

Geri açmak istediğinizdeyse aynı klasörün sonuna yazmış olduğunuz “.disabled” yazısını silip eski haline döndürebilirsiniz.
Bütün bu adımları yaptıktan sonra gereksiz kilit ekranından kurtulmuş, kullanıcı bilgilerinizi girip oturum açabileceğiniz ekrana direkt ulaşmış olacaksınız.

 

kaynak: https://www.technopat.net/2020/09/12/windows-10-kilit-ekrani-nasil-kapatilir/

 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap