Apple Watch X’in En Gerçekçi Konsept Tasarımı Paylaşıldı: Manyetik Kordon Bulunacak

Apple Watch X’in En Gerçekçi Konsept Tasarımı Paylaşıldı: Manyetik Kordon Bulunacak
0

 

Şimdiye kadar ortaya çıkan sızıntılara dayalı olarak yapılan Apple Watch Series X render’ları, cihazın daha ince olabileceğini de gösteriyor.

Apple’ın en çok kullanılan ürünlerinden olan Apple Watch’lar, tıpkı iPhone gibi her sene yeni modellere kavuşsalar da uzun ömürlü oldukları için geniş kitlelerce tercih ediliyorlar. Fakat Apple, doğal olarak yeni modelleri satın aldıracak özellikleri öne çıkararak kullanıcıları “Yükseltmeye gerek var mı, yoksa elimdeki yeterli mi?” ikilemine sürüklüyor.

Kullanıcıların farklı istekleri olsa da batarya konusunun herkesi ortak noktada buluşturduğunu söyleyebiliriz. Telefon gibi sürekli şarj edilmesi gereken bu cihazlar için Apple da farklı çözümler arıyor. Bir sonraki Apple Watch serisinde, yani X veya 10 modellerinde de bu konuyu çözmek için kordon mekanizmasında değişikliğe gideceği söylentileri dolanıyordu.

Apple Watch Series X, işte böyle görünebilir

Şimdiye kadar öne sürülen sızıntılar, hâlihazırdaki kaydırmalı kordon mekanizmasının daha büyük bir batarya kullanımını engellediğini, çünkü bu sistemin saat kasasının içinden yer aldığını belirtiyordu. Buna çözüm olarak da Apple, kasa üzerinden yer kaplamayacak manyetik bir sistem çıkaracaktı. Bu sistemde mekanizma, kasaya daha fazla yer bırakarak daha büyük bir bataryanın önünü açıyor.

Apple Watch

Tabii batarya optimizasyonu sunacak tek yenilik bu değil. Apple Watch X’te microLED teknolojisine geçilmeyeceği, onun yerine OLED panelin daha parlak ve daha verimli olacağı söyleniyor. Bu tür optimizasyonların hepsi birleştiğinde de cihazın, Apple Watch’larda şimdiye kadarki en iyi batarya optimizasyonunu sunması bekleniyor.

Kaynak: https://x.com/concept_central/status/1781155153414148147
 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir