Bunlar 2023’te bütçeye uygun en iyi Android telefonlar

Bunlar 2023’te bütçeye uygun en iyi Android telefonlar
0
 

Bütçe telefonları her zaman gelir ve gider ve bazıları zamanınızı veya paranızı hak etmez. Bu yıl orada harika seçenekler olduğunu kanıtladı. İşte 2023’teki en iyi bütçeli Android akıllı telefonlar listemiz.Bütçe telefonu nedir?


Bütçe” terimi, farklı alıcılar için farklı şeyler ifade edebilir. Bazılarının aklında zor bir sınır varken, diğerleri genel olarak paranın karşılığını arıyor olabilir. Listemizdeki telefonlar aşağı yukarı ikinci modeli takip ediyor.

Bunun kriterleri genellikle harcadığınız para için kaç özellik ve söz konusu özelliklerin kalitesinin altına düşer. Örneğin, Galaxy Z Fold 5 gibi katlanabilir bir telefon, katlanabilir bir ekran, iyi kameralar ve iyi pil ömrü sunmasına rağmen telefonun maliyeti 2.000 doların üzerinde olduğu için asla bütçeye uygun bir cihaz olmayacaktır. Ancak 2023 Motorola Razr, katlanabilir bir ekran ve 700 doların altında iyi bir genel deneyim sunduğu için bütçe listeme girecekti.

Elbette başka seçenekler de var ve katlanmayanlar çok daha ucuz.
2023’ün en iyi bütçeli Android telefonları

Aşağıdaki liste, çoğunlukla 500 doların altına düşen, biraz karışık bir fiyat paketi olacak. Daha da iyisi, yılın bu zamanı büyük tasarruflar sunuyor, bu nedenle yaklaşık 500 dolarlık bir satış fiyatı ile dikkatinizi hak eden birkaç seçenek ekleyeceğiz.

Genel olarak en iyisi: Google Pixel 7a


Pixel 7a, bu listedeki en iyi bütçeli telefon. Bu, listedeki diğer cihazları ezmek için değil; Sadece Google’ın 499 dolara mal olan bir bütçe telefonuna ne kadar getirebildiğini vurgulamak için.

Google’ın Pixel serisi bir standart belirledi. Kullanıcılar, onları yedekleyen harika yazılım işlemeye, iyi bir yazılım deneyimine ve diğer cihazlarda sıklıkla bulamayacağınız özelliklere sahip iyi bir kamera bekler. Pixel 7a, bir bütçe seçeneği olmasına rağmen, çok daha pahalı bir cihazmış gibi dizide yer alıyor.

Stok Android, en başından itibaren kolay bir deneyim sunar. Kullanıcıya her gün performans sağlayan basit ama çok akıllı bir işletim sistemi sunar. Gerçekten, daha pahalı Pixel modellerine gelen hemen hemen her özellik Pixel 7a’ya geliyor ve içindeki Tensör G2 yongası sayesinde bunları çok iyi idare ediyor.

Arkada çift kamera kurulumu oturuyor. Ana sensör 64 mp’lik bir ünitedir, daha küçük 13 mp’lik sensör ise ultra geniş çekimler için oradadır ve oldukça sık kullanışlıdır. Google’ın görüntü işleme konusundaki itibarı nedeniyle Pixel 7a, bir bütçe cihazından geldiğini asla tahmin edemeyeceğiniz harika fotoğraflar çekiyor.

Pixel 7a ayrıca birinci sınıf bir tasarıma sahip. Elinde çok bunaltıcı bir his olan plastik orta sınıf telefon gitti. Telefon, Pixel 7’ye benzer malzemelerden yapılmıştır – alüminyum çerçeve ve parlak arka panel. Kamera çubuğunun karşısındaki alüminyum bu görünüme katkıda bulunur ve hoş bir eklentidir.

Listenin en üstüne 499 dolardan çıkmasının bir nedeni var. Pixel 7a’dan daha iyi bir değer taşıyan orta sınıf bir cihaz bulmakta zorlanırsınız-en azından Pixel 8a çıkana kadar.

Samsung Galaxy A54 ve Galaxy A14


Samsung, son birkaç yıl içinde 500 doların altında gelen bazı sağlam bütçeli Android akıllı telefonlar geliştirdiklerini buldu. Samsung A serisi genellikle şirketin orta kademe serisi olmuştur ve Galaxy A54 grubun en iyisidir.


Galaxy A54, canlı bir 6,4 inç 1080p OLED ekrana sahip. Ekran, kart genelinde standart hale gelen 120 Hz’ye ulaşabiliyor. Telefonun tasarımı Samsung’un geçmiş cihazlarından farklı değildi, ancak bu mutlaka onlar üzerinde olumsuz bir işaret değil. Tasarım çalışır ve basittir.

Cihazın arkasında üç kamera bulunuyor. Galaxy A54’ün kamerası parlak ışıkta iyi çalışıyor ancak güneş battığında biraz acı çekiyor gibi görünüyor. Samsung, bir görüntü yakalandıktan sonra fotoğraf işlemeyi nasıl ele aldığı konusunda da son zamanlarda gözden düştü. Bununla Galaxy A54, fotoğraf yetenekleri açısından Pixel 7a tarafından gölgede kalıyor.

Genel olarak Galaxy A54’ü seviyoruz. Orijinal incelememizde, Galaxy A54’ün bir dereceye kadar indirimli olması durumunda çok daha iyi bir anlaşma olacağını belirttik. Yıl sonunda satışlar artma eğiliminde ve Galaxy A54 birden fazla vitrinde 349 dolara düştü. Bu fiyata, çok fazla ve bütçeye uygun bir Android cihaz olarak önemli bir değere sahip.

Galaxy A54’ü Satın AlınAmazon

Samsung

Biraz daha ucuz bir şey arıyorsanız, Galaxy A14, A54 ile aynı planı takip ediyor, ancak bu fiyat noktasında birkaç köşeyi kesiyor.

Galaxy A14, A54’teki OLED kadar net olmayacak 6,6 inçlik bir LCD ekrana sahip, ancak işi halledecek. Android 13 veya 14 çalıştıran işini yapan orta kademe bir işlemciye sahiptir. Arkada 50 MP kamera ve ultra geniş ve makro çekimler için birkaç 5 MP sensör bulunuyor. A14 ile ilgili en iyi bölüm pil kapasitesidir. 5.000 mah’de, muhtemelen bir gün ve ötesine geçeceksiniz.

199 dolardan Galaxy A14, bütçenin en alt ucunda yer alıyor. Kullanılabilir bir deneyim sunar, ancak sizi One uı’ye aşık etmeyecek.

Galaxy A14’ü Satın AlınAmazon
En iyi satın al
Samsung
Satışta yakalanacak en iyi Android cihaz

Pixel 7a ve Galaxy A54, yaklaşık 500 $ ‘ dan başlayan gerçekten iyi bütçeli Android seçenekleridir, ancak tatil sezonunda bu fiyata satışa sunulduğunu gördüğümüz başka seçenekler de var. Bu seçenekler biraz daha fazla perakende satış yapma eğilimindedir, ancak bunları satışta yakalarsanız gerçekten iyi satın alımlar olabilir.
Motorola Thinkphone’un

Motorola ThinkPhone, hareket halindeyken dizüstü bilgisayarlarına eşlik etmesi gereken Android kullanıcıları için profesyonel bir seçenek olarak tasarlandı. Yine de thinkphone’u genel bir kullanıcı olarak kullanmaktan çok zevk alıyorum.

 
ThinkPhone, birinci sınıf yapısını sergileyen karbon fiber destekli ve alüminyum çerçeveli harika bir tasarıma sahiptir. En iyi özelliklerden biri, tek bir basışta çeşitli eylemler gerçekleştirmek üzere özelleştirilebilen Kırmızı Tuştur.

ThinkPhone hakkında gerçekten takdir ettiğim şeylerden biri, Android üzerindeki hafif cilt. Stok Android’in parlamasına izin verirken onu Google’dan ayırmak yeterlidir. Bu, acı verici olmaktan başka bir şey olmayan gerçekten iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar.

 
Dahili olarak, ThinkPhone bir Snapdragon 8+ Gen 1 çalıştırır, bu da dışarıdaki en iyisi değildir, ancak kesinlikle işi halleder. Fiyat noktasında, bu telefonun aldığı değeri hak ettiğini düşünüyorum. Ancak satışta anlaşma daha da iyi.

Motorola ThinkPhone genellikle 700 dolara satılırken, şu anda Motorola’dan 399 dolara satılıyor. 399 dolardan ThinkPhone buna çok değer.

Motorola Thinkphone’u Satın AlınAmazon
Motorola’nın
En iyi bütçe katlanabilir: Motorola Razr (2023)

Başlangıçta, teknoloji hala çok yeni olduğu için katlanabilirlerin çoğunun hırsızlık olarak kabul edilemeyeceğinden bahsettim. Motorola Razr bu argümanı yıkıyor-sadece biraz.

Motorola Razr, donanımının çoğunu daha büyük bir dış ekran ve daha iyi özellikler sunan daha pahalı Razr+ ‘ dan alıyor.

 
İnceleme: Motorola Razr 2023, katlanabilir bir telefonun iyi bir şekilde ‘temel’ olabileceğini kanıtlıyor

Motorola Razr, cam ve AMOLED yerine suni deri dış malzemeyi tercih ederek katlanabilir bir yaşam tarzı olarak yola çıkıyor. Bildirimleri ve diğer widget’ları kontrol etmek için kullanılabilecek 1 inçten biraz fazla gelen küçük bir dış ekrana sahiptir, ancak kullanımı biraz acı verici olabilir.

Açıldıktan sonra, 6,9 inçte oturan uzun bir AMOLED ekranla karşılaşırsınız. Çok güzel bir ekran ve Motorola, diğer tüm katlanabilirlerin mücadele ettiği kıvrım kıvrımını gizlemek için harika bir iş çıkarıyor.

 
Yazılım tarafında, ThinkPhone ile aynı açık ten rengini alır ve içine atlaması çok kolay olan neredeyse stok deneyimi sunar.

Katlanabilir için 700 dolar oldukça iyi bir fiyat. Daha da iyisi, Razr’ın şu anda 499 dolara satılıyor olması, bu da katlanabilir bir telefon için çok iyi bir anlaşma ve bütçeye uygun Android katlanabilir cihazlar için bir kılıf oluşturuyor.

Motorola Razr’ı Satın AlınAmazon
En iyi satın al
Motorola’nın

 

Kaynak: https://9to5google.com/2023/12/15/best-android-phones-budget-2023/ 


Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir