Apple Watch Yasağı, Geçici Olarak Durduruldu: Satışlar Yeniden Başladı

Apple Watch Yasağı, Geçici Olarak Durduruldu: Satışlar Yeniden Başladı
0

 

Apple Watch Series 9 ile Apple Watch Ultra 2’nin ABD’deki satış yasağına ilişkin karar, geçici süreli durduruldu. Hâl böyle olunca Apple, vakit kaybetmeden satışları yeniden başlattı.

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın birkaç gündür gündemde olmasına neden olan Apple Watch satış yasağı kararı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Satış yasağının Joe Biden tarafından onanması üzerine temyize giden Apple’ın temyizdeki başvurusu kabul edildi. Hâl böyle olunca Apple, vakit kaybetmeden Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 satışlarını ABD’de yeniden başlattı.

Ancak bu durum, en azından şimdilik, kalıcı değil. Zira Apple, akıllı saatlerindeki patent anlaşmazlığını düzeltecek çalışmalar yaptığını ve yetkili kurumlardan bununla ilgili geri dönüş beklediğini belirtti. Yapılacak incelemeler sonucunda Apple’ın patent anlaşmazlığına konu olan hususları çözdüğü tespit edilirse yeni bir yasaklamaya gerek kalmayacak. Mahkeme, aksi takdirde daha uzun süreli bir yasaklamayı görüşecek.

Nihai karar, birkaç hafta sonra verilebilir

apple watch series 9

Apple, gelinen son noktada Apple Watch Series 9 ile Apple Watch Ultra 2 satış ve ithalatına bir süre daha devam edecek ancak bunun birkaç haftadan ibaret olabileceği konuşuluyor. Hatta 12 Ocak tarihinde olayla ilgili yeni bir karar verilmiş olabilir. Bunun için beklemek gerekecek. 

 

Kaynak: https://www.theverge.com/2023/12/27/24016464/apple-watch-itc-ban-paused
 


Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir