Tepkiler çığ gibi büyüyor! Google Play Store tasarımını yeniledi

Tepkiler çığ gibi büyüyor! Google Play Store tasarımını yeniledi
0
 

Google Play Store tasarım değişikliğine gidiyor. Ancak gelen ilk tepkiler çokta iyi değil. İşte haberimizin detayları…

 
App Store, Play Store ve buna benzer uygulama marketleri 2024 yılına hazırlanıyor. Bu kapsamda tasarım değişikliğine giden uygulama marketlerinden biri de Google Play Store oldu. Android‘in en çok sevilen uygulama mağazası yıllar sonra tasarımını yeniliyor. Fakat gelen ilk tepkiler pek de iyi değil. İşte Google Play Store’un yeni tasarımı ve detaylar…

Google Play Store tasarımını yeniledi! Ancak arama çubuğu ortadan kayboldu

Google Play Store yenilenen tasarımını test etmeye başladı. “Değişiklikler her zaman iyidir” algısını yıkan bu yenilik yanında bazı sorunları da getirdi. Uygulama marketinin yeni sürümüne erişen bazı kullanıcılar garip bir durumdan bahsetti. Buna

 göre market içinde aradığınız uygulamayı aratmak için bir arama çubuğunuz yok.
 

Konuyla ilgili olarak Google Play Store için “evet farkındayız onu biz kaldırdık” gibi bir açıklama gelmedi. Bu işleri garip kılan nokta oluyor. Zira “Arama Çubuğu” bilerek mi kaldırıldı yoksa bir kodlama veya tema hatası mı bilinmiyor. Kullanıcıların yaptığı yorumlara bakıldığındaysa uygulama marketi içerisinde indirmek istediğiniz uygulamayı aratmanın tek yolu önerilen uygulamaya tıklamak. Ardından orada çıkan arama çubuğunu kullanarak indirmek istediğiniz uygulamayı bulabiliyorsunuz.
Bazı kullanıcılar ise özel bir “Arama” sekmesinden bahsediyor. Yakın tarihlerde Play Store uygulamasını güncellemiş ve böyle bir sorunla karşılaşmışsanız yapmanız gereken şey oldukça basit. İzlemeniz gereken adımlar şöyle:

Ayarlar” uygulamasını açın.
Uygulamalar” seçeneğine dokunun.
Cihazınızda yüklü olan uygulamalar listesinde “Google Play Store” uygulamasını bulun.
Depolamayı Temizle” veya “Ön Belleği” temizle seçeneğine dokunun.

Bu sayede gelen son güncellemeyi silmiş olacaksınız ve eski tema ile uygulamayı kullanacaksınız. Böylece “Arama Çubuğu” eklentisi de alıştığınız yerde olmaya devam edecek.

 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir