Artık Twitter’da Parayla Mavi Tik Alanları, Gerçek Onaylı Hesaplardan Ayırabilirsiniz: İşte Yeni Özellik

Artık Twitter’da Parayla Mavi Tik Alanları, Gerçek Onaylı Hesaplardan Ayırabilirsiniz: İşte Yeni Özellik
0

Mavi tiklerin sadece Twitter Blue abonelerine özel olmasıyla onaylı hesaplar konusunda gerçeklik karmaşası yaşanan Twitter’da bu karmaşaya yönelik yeni bir çözüm geldi.

Eylül 2022’de resmen Elon Musk tarafından satın alınan Twitter, pek çok tartışmalı değişikliğe de ev sahipliği yaptı. Fakat bunların en başında aylar boyunca sürekli testlere tabi tutulan, Twitter’ı bir oyuncakmış gibi hissettiren mavi tik değişiklikleri yer aldı.

Mavi tik, tüm bu tartışmaların ardından artık sadece Twitter Blue abonelerine verilen bir rozete dönüştü (Elon Musk’ın sevdiği hesaplar haricinde). Bu durum gerçek onaylı hesaplarla parayla mavi tik alan hesapları ayırt etmeyi daha da zor hale getirmişken bugün, bu duruma yeni bir çözüm geldi.

Twitter’da hesapların mavi tik aldığı tarih artık görülebiliyor:

twitter

Twitter profillerine eklenen sadece bir satır ile hesapların güvenilirlik tartışmaları büyük oranda çözüme kavuştu. Artık bir hesabın ilk onaylandığı, yani ilk kez mavi tik aldığı tarih hesap sayfasında gözüküyor.

Bu bilgiye erişmek ise tartışmaların sürecek olmasına neden olacak bir şekilde sağlanıyor. Bir hesabın ne zamandan beri onaylı olduğunu öğrenmek isteyen kullanıcılar, o hesabın sayfasına girmek ve mavi tik rozetine tıklamak zorunda.

Tabii bu önlem Twitter anasayfasında sahte ile gerçek hesapları birbirinden ayırt etmemiz için yeterli değil. Ancak en azından bir yerlerden ipucu elde etme fırsatımız oldu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir