BYD Atto 3, Türkiye’de Yollara Çıkmadan Zamlandı: İşte Yeni Fiyatı

BYD Atto 3, Türkiye’de Yollara Çıkmadan Zamlandı: İşte Yeni Fiyatı
0

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden olan BYD, Atto 3 modeliyle kasım ayında Türkiye faaliyetlerine başlamıştı. Şirket, daha yola çıkmayan bu otomobilin fiyatına bugün zam yaptı. Zam, geçtiğimiz günlerde yapılan ÖTV matrah güncellemesinin ardından geldi.

Geçtiğimiz günlerde %10’luk ÖTV dilimine matrah güncellemesi gelmişti. Bu düzenlemenin ardından da elektrikli otomobillerin fiyatlarında değişiklikler yaşanmıştı. Örneğin Togg, dün T10X fiyatlarına temmuz ayından beri ilk kez zam yapmıştı ve en ucuz versiyonun fiyatı 1 milyon 430 bin TL’ye çıkmıştı.

Bugün ise bir zam haberi daha geldi. Yakın zamanda Türkiye’ye giriş yapan Çin merkezli dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi BYD, Atto 3 modelinin fiyatını otomobil daha yola çıkmadan 100 bin TL artırdı.

BYD Atto 3’ün fiyatı nasıl değişti?

Versiyon Eski Fiyat  1 Aralık 2023 fiyatı
150kW 60.48kWh Design 1.590.000 TL 1.690.000 TL

BYD, kasım ayı başında Türkiye’de resmî faaliyetlerine başlamıştı ve Atto 3 isimli SUV modeliyle ülkemize giriş yaptığını açıklamıştı. Markanın, Toyota ve Lexus’un da distribütörlüğünü yapan ALJ tarafından satılacağı da açıklamalar arasındaydı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir