WhatsApp’ın Android Telefonlarda Çökmesine Neden Olan Bir Hata Keşfedildi [Çözümünü Anlattık]

WhatsApp’ın Android Telefonlarda Çökmesine Neden Olan Bir Hata Keşfedildi [Çözümünü Anlattık]
0

 

WhatsApp’ın Android sürümünde çökmeye yol açan bir hata tespit edildi. Bazı kullanıcılar, an itibarıyla hatanın çözülmüş olduğunu ifade ediyorlar ancak çözümün size ulaşmamış olma ihtimaline karşı sorunun nasıl ortaya çıktığını ve çözümünü bilmenizde fayda var.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın Android sürümünde garip bir hata tespit edildi. Normalde, WhatsApp’ın ayarlar menüsüne yönlendirmeyi sağlayan bir bağlantı, şimdilerde uygulamanın çökmesine neden oluyor. Gelin hep birlikte hem o bağlantıya hem de çözüme bakalım.

WhatsApp’ın Android sürümünün çökmesine yol açan bağlantı, “wa.me/settings“. Her şey yolunda olsaydı bu bağlantıyı girerek, WhatsApp’taki Ayarlar sayfasını açabilirdiniz. Ancak uygulamadaki bir hata, bunun olmasını engelliyor. Uygulama tamamen çöküyor ve sonrasında WhatsApp deneyiminiz çekilmez bir hal alıyor. Zira uygulama bir döngüye giriyor ve sürekli olarak çökmeye başlıyor. Aslında, WhatsApp’ın bu hatayı düzelttiği de iddia ediliyor ancak şu çözümü bilmekte fayda var.

Neyse ki geçici de olsa bir çözüm yolu var

WhatsApp

Eğer böyle bir mesaj alırsanız ve WhatsApp çökmeye başlarsa, birkaç basit yöntem ile çökme sorunundan kurtulabilirsiniz. İlk çözüm yolu, bağlantının bulunduğu sohbeti silmek. Bunu yapmanız halinde, WhatsApp yeniden normal bir şekilde çalışmaya devam edecektir. Ancak söz konusu sohbeti silmek istemiyorsanız veya bağlantının hangi sohbette olduğunu bilmiyorsanız; işte bunun için de basit bir çözüm yolu var.

WhatsApp’ın masaüstü uygulaması veya web sürümü, bu sorundan etkilenmiyor. Tam da bundan kaynaklı olarak, uygulamayı web veya masaüstü sürümde çalıştırın. Ardından söz konusu bağlantıyı bulun ve o mesajı silin. İşte bunu yaptığınız zaman, Android cihazdaki uygulamada her şey düzelmiş olacak. Yalnız, aynı bağlantının yeniden gönderilmesinin yine çökmeye neden olacağını söyleyelim. Kesin çözüm için WhatsApp’ın güncellemesini beklemek gerekecek.

Kaynak:https://www.androidauthority.com/whatsapp-crash-loop-may-2023-3330485/ 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir