Çok geç olsada: Gmail’in Masaüstünde Kullanılan Çeviri Özelliği Nihayet Mobil Uygulamalara da Geliyor!

Çok geç olsada: Gmail’in Masaüstünde Kullanılan Çeviri Özelliği Nihayet Mobil Uygulamalara da Geliyor!
0

 

Google, Gmail’in çeviri özelliğinin nihayet mobil uygulamalara da geleceğini açıkladı. Farklı dillerdeki mesajları otomatik olarak çevirebilen bu özellik, sadece masaüstüne özeldi.

Google’ın dünya çaponda çok popüler ücretsiz e-posta hizmeti Gmail, uzun süredir kullanıcıların çok işine yarayan çeviri özelliğine sahipti. 100’den fazla dil desteğine sahip bu özellik, dilleri tespit ederek otomatik olarak çeviri yapabiliyordu.

Ancak Gmail’in çeviri özelliği yalnızca masaüstüne özeldi. Yani uygulamalarda bulunmuyordu. Google, bugün nihayet bu eksikliğin giderileceğini açıkladı.

Android ve iOS’teki Gmail uygulamalarına da çeviri özelliği geldi

Teknoloji devi, dün yaptığı açıklamada “çok istenilen” olarak nitelendirdiği çeviriyi mobil uygulamalara getirdiğini aktardı. Artık iOS ve Android uygulamalarından bu özelliğe erişebilecek ve mesajları otomatik olarak çevirebileceksiniz. Daha öncesinde bunu yapmak için içeriği kopyalayıp Google Çeviri gibi hizmetlere yüklemeniz gerekiyordu.

Google, özelliğin mobil cihazlarda nasıl çalışacağına dair görüntüler de paylaştı. Mesajları çevirmek için kullanıcıların, bir e-postanın sağ üst köşesinde yer alan üç noktaya basıp, “Çevir” butonuna tıklaması gerekecek.

Gmail uygulamalarındaki çeviri özelliği, Android kullanıcılarına kademeli olarak önümüzdeki iki hafta boyunca sunulacak. iOS için ise 21 Ağustos tarihinde çıkış yapmaya başlayacak.

 

Kaynak: https://workspaceupdates.googleblog.com/2023/08/adding-gmail-translation-to-mobile.html
 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir