Gizlice İnsanların Evlerine Girip Saçlarını Çalan Tuhaf Suçlu “Hayalet Berber”in Acayip Hikâyesi

Gizlice İnsanların Evlerine Girip Saçlarını Çalan Tuhaf Suçlu “Hayalet Berber”in Acayip Hikâyesi
0

 

Bundan yaklaşık 90 sene önce, “Hayalet Berber” lakaplı bir suçlu ortaya çıkarak kasabada haftalarca terör estirdi. Evlere gizlice girip insanların saçlarını kesen bu tuhaf kişinin hikâyesine bakacağız.

1940’lı yıllarda ABD Mississippi polisi kendini, daha önce hiç karşılaşmadığı çok ilginç bir suçlu arayışında bulmuştu.

Aradıkları suçlu; kimseyi soymuyor, saldırmıyor veya öldürmüyordu. Yalnızca saçlarını kesiyordu. “Hayalet Berber” adıyla ünlenen bu garip suçlu hakkında bildiklerimizi anlatalım.


Vakalar üst üste oldu.

Our Lady of Victory manastırında yaşayan Mary Evelyn ve Edna Marie adlı iki genç kız, yatak odaklarının penceresinden kaçan bir adamın sesiyle uyandı. Kesilen saçları dışında her şey yerli yerindeydi ve zarar görmemişlerdi.

Polise gidip adamı tarif ettiler. Pek bir sonuç çıkmadı. Birkaç gün sonra ise Carol Peattie adlı 6 yaşındaki bir kız uyandığında saçının kesilmiş olduğunu gördü. Hayalet Berber, odaya yine pencereden girmişti.

gerçek suç

Üçüncü vaka daha da garipti. 6 yaşındaki kızın saçının kesilmesinden birkaç gün sonra; Terrel Heidelberg adlı bir adam ve eşi, yine davetsiz bir misafirle uyandı. Terrel, eşinin saçlarını kesen Hayalet Berber’e demir bir boruyla vurdu ancak adam yine kaçmayı başardı.

Hayalet Berber, saç kesme terörünü haftalarca sürdürdü.

suç vakası

En sonunda, William Dolan adlı Alman bir kimyager suçlu bulundu. Adamın yakın zamanda Heidelberg ailesiyle problem yaşadığı biliniyordu. Bunun yanı sıra suçlu bulunan adamın evinin çevresinde bazı saçlar da bulunmuştu. Her ne kadar DNA o dönemlerde saçları insanlarla eşleştirecek seviyede gelişmemiş olsa da saç kanıtı, onlara yetti.

Yakalandığında saç kesme terörü son buldu fakat gerçek Hayalet Berber’in bu tutuklanma üzerine faaliyetlerini kesmiş olabileceği düşünülüyor. Çoğu kişi Dolan’ın tutuklandığın bilerek rahat bir uyku çekse de o her zaman masum olduğunu iddia etti ve yalan makinesi testinden (günümüzde güvenilir bir test olarak görülmüyor) geçerek serbest bırakıldı. Gerçek Hayalet Barber’ın yakalanıp yakalanmadığını tam olarak bilmiyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir