Google Chrome’un iOS Sürümüne Menüyü Kafanıza Göre Değiştirmenizi Sağlayan Özelleştirme Seçeneği Eklendi

Google Chrome’un iOS Sürümüne Menüyü Kafanıza Göre Değiştirmenizi Sağlayan Özelleştirme Seçeneği Eklendi
0

Google Chrome’un iOS sürümüne menüyü özelleştirme seçeneği eklendi. Artık kullanıcılar, menü çubuğunu keyiflerine göre düzenleyebilecekler.

Googledünya çapında milyonlarca insanın kullandığı tarayıcısı Chrome’un iOS ve iPadOS sürümlerinde küçük ama kullanışlı olabilecek değişiklikler yaptı. Değişiklikler, iPhone ve iPad sahibi Chrome kullanıcılarının deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor.

Artık kullanıcılar, cihazlarındaki Chrome uygulamasında bulunan menü çubuğunu özelleştirme seçeneğine sahip olacaklar.

Tüm Chrome menüsünü keyfinize göre ayarlayabileceksiniz

Özellik, uygulamanın sağ tarafında bulunan üç nokta kısmından kullanılabilecek. “Menüyü Özelleştir”e bastığınızda menüyü keyfinize göre ayarlayabileceksiniz. İşinize yarayan araçları çubukta tutabilecek, kullanmadıklarınızı kaldırabileceksiniz.

9to5Google tarafından alınan ekran görüntüsüne yukarıdan ulaşabilirsiniz. Chrome’un iOS sürümü, normalde en çok kullandığınız araçları önde gösteriyordu. Bu da aradığınız şeyi bulmanın gereksiz bir şekilde fazla zaman almasına neden olabiliyor ve kullanıcıyı sinir edebiliyordu.

Özelleştirme işleviyle böyle bir sorun kalmıyor. Akıllı düzenlemeyi kapatıp, keyfinize göre araçları seçebiliyorsunuz. Bu araçlar arasında İndirilenler, Geçmiş, Şifre Yöneticisi, Yer İşaretleri, Yenilikler gibi kullanıcıların sıkça tercih ettiği şeyler var. Aynı zamanda yer işaretlerine ekleme, çeviri yapma, tarama verilerini temizleme gibi işlevleri de düzenlemek mümkün.

Özelleştirme özelliği, yeni yeni kullanıcılara sunulmaya başladı. Bu yüzden henüz herkese ulaşmamış olabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir