Google, Farklı Mesajlaşma Uygulamaları Arasında Sohbet Etmenizi Sağlayacak Bir Teknoloji Geliştiriyor

Google, Farklı Mesajlaşma Uygulamaları Arasında Sohbet Etmenizi Sağlayacak Bir Teknoloji Geliştiriyor
0

 

Google Mesajlar uygulamasının kodlarında “Mesajlaşma Katmanı Güvenliği” isimli bir özellik tespit edildi. Bu özellik, mesajlaşma uygulamalarına çağ atlatacak gibi görünüyor.

ABD merkezli teknoloji devi Google, Mesajlar uygulaması ile ilgili önemli bir adım. Google Mesajlar uygulamasının kodlarını inceleyen bağımsız geliştiriciler, Google’ın “Mesajlaşma Katmanı Güvenliği” isimli yeni bir güvenlik katmanı üzerinde çalıştığını tespit ettiler. Bu yeni güvenlik katmanı, kullanıcıların mesajlaşma deneyimini tamamen değiştirecek.

Mesajlaşma Katmanı Güvenliği, ilk kez geçtiğimiz yıl dile getirildi. Google, bu teknoloji ile uçtan uca şifrelemeyi, uygulamalar ve platformlar arasında mümkün kılıyordu. Üstelik grup sohbetleri bile bu teknoloji ile korunacaktı. İşte Google Mesajlar uygulamasının kodlarında yapılan tespit, Google’ın bu konuda nihayet adım attığını gözler önüne serdi.

Hangi platformu kullanırsanız kullanın, mesajlarınız güvende kalacak

Google Mesajlar

Mesajlaşma Katmanı Güvenliği standardının en önemli yanı, platformlar arası destek sunuyor olması. Yani bu özellik kullanılabilir olduğu zaman siz hangi uygulamayı kullanırsanız kullanın, Google sayesinde mesajlarınız şifrelenmiş olacak

Google, Mesajlar uygulamasıyla ilgili yaptığı çalışmalar hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Yani Mesajlaşma Katmanı Güvenliği’nin son kullanıcıya ne zaman ulaşacağı belli değil. Apple‘ın RCS standardını benimsemesinin ardından Google’ın platformlar arası şifreleme teknolojisi, mesajlaşma uygulamaları için yepyeni bir çağ başlatacak gibi görünüyor.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir