Google, Gemini Sohbet Botuna Çoklu Görev Özelliği Geliyor

Google, Gemini Sohbet Botuna Çoklu Görev Özelliği Geliyor
0

 

 

Google’ın her geçen gün gelişmeye devam eden yapay zekâ aracı Gemini, çoklu görev özelliğine kavuşuyor.

Google, ChatGPT’ye rakip olması amacıyla Gemini yapay zekâsını geliştirmişti. Zaman içerisinde bu aracın gelişimi devam etti ve günümüzde pek çok Google uygulamasının ve hizmetinin bir parçası hâline geldi. Öte yandan şimdiye kadar Gemini sadece bir pop up ile kullanılıyordu. 

Google şimdi bu aracını çoklu görevler için akıcı şekilde kullanmayı sağlamak için çalışıyor. Yakın zamandaki beta güncellemesinde bu özelliğe dair ipuçları bulmak mümkün oluyor. 

Google Gemini tek bir pencerenin dışına taşıyor

gemini chatbot

Geçmişte Gemini, pencerelerin alt kısmında bir pop-up olarak kullanılabiliyordu. Gemini beta 15.26.3 versiyonda ise çoklu pencere fonksiyonunun izleri görülüyor. Betada yer alan bir bayrağı aktifleştiren kullanıcılar, Gemini’yi çift pencere modunda açabiliyorlar. Bu pencereyi ekranda taşımak da mümkün oluyor. İki pencereyi üst üste koyduğumuzda ise iki farklı Gemini penceresine ulaşabiliyoruz. 

Bu atılım ile birlikte katlanabilir cihazlar başta olmak üzere pek çok cihazda Gemini’den daha fazla faydalanabilmeyi mümkün kılıyor. Böylece iş akışları da da ha hızlı hâle getirilebiliyor. Hâliyle kullanıcıların daha yaratıcı şekilde yapay zekâ araçları kullanmaları mümkün oluyor. 

Şimdilik yeni özelliğin ne zaman yayımlanacağı bilinmiyor ancak betaya gelmiş olması, çok da uzun süre beklememiz gerekmeyebileceğini gösteriyor. Öte yandan kodlara baktığımızda bu özelliğin Samsung cihazlara özel olabileceğini gösteriyor. 

Kaynak:https://www.techtimes.com/articles/306310/20240703/gemini-chatbot-soon-more-effective-multitasking-feature.htm
 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir