Google Asistan’a Yapay Zekâ Desteği Geliyor: Bard Sohbet Botuyla Birleşecek!

Google Asistan’a Yapay Zekâ Desteği Geliyor: Bard Sohbet Botuyla Birleşecek!
0

 

Google, sesli asistanı Google Asistan’a sohbet botu Bard’ın entegre edileceğini duyurdu. Siri rakibi sesli asistan, Bard sayesinde üretken yapay zekâ işlevleri kazanacak.

Google, bugünkü “Made by Google” etkinliğinde Pixel 8 ve Pixel 8 Pro telefonlarını ve Pixel Watch 2 akıllı saatini tanıttı. Teknoloji devi, bunlar dışında son zamanlarda hamlelerini artırdığı yapay zekâ konusunda da duyurular yaptı.

Bunlardan biri de şirketin Siri’ye rakip olan sesli sanal asistanı Google Asistan’la alakalıydı. Şirket, Google Asistan’a kullanıcıları çok sevindirecek üretken yapay zekâ özelliklerinin geleceğini duyurdu.

Bard, Google Asistan’a geliyor

Google’ın açıklamalarına göre kullanıcıların her türlü sorusunu yanıtlayan ChatGPT benzeri sohbet botu Bard, Google Asistan’a eklenecek. Sesli asistan, Bard desteğiyle birlikte kullanıcılara çok daha iyi bir şekilde yardımcı olabilecek. Böylece Apple’ın asistanı Siri’nin önüne geçebileceğini söylemek yanlış olmaz.

Teknoloji devi, Google Asistan’ın Bard’la birlikte seyahat planlamalarınıza yardımcı olma, e-postalarınızı inceleme ve hatta alışveriş listesi oluşturma gibi şeyler yapabileceğini söylüyor. Sesli asistanın, Gmail ve Dokümanlar gibi Google hizmetlerine erişebileceği de ekleniyor.

Bunların yanı sıra yapay zekâ destekli Google Asistan’la metin, ses ve görüntüler aracılığıyla da etkileşim kurulabilecek. Akıllı asistanın, mesaj gönderme gibi temel işlevlerini koruyacağını da ekleyelim.

Bard desteğine sahip Google Asistan’ın herkes için ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor; ancak Google, önümüzdeki aylarda sınırlı sayıda kullanıcıda test etmeye başlayacağını söylüyor.

Google’ın bugünkü etkinliğinde yaptığı diğer duyurular için:

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir