Google Mesajları nihayet uzun zamandır beklenen ‘Profiller’ özelliğini alabilir

Google Mesajları nihayet uzun zamandır beklenen ‘Profiller’ özelliğini alabilir
0

(Resim kredisi: Jay Bonggolto / Android Merkezi)

Görünüşe göre Google bir süredir bu özellik üzerinde çalışıyor.

Bilmeniz gerekenler

 • Görünüşe göre Google, Google Mesajlar’a Profil eklemek için çalışıyor.
 • Google Mesajlar için yakın tarihli bir beta sürümüne derinlemesine girecek, Profiller üzerinde çalışmanın şu anda devam ettiğini ve bazı özellikleri ortaya çıkardığını ortaya koyuyor.
 • Kullanıcılar bir ad belirleyebilir, fotoğraf yükleyebilir ve profillerini paylaşabilir.
 • Bunun kesinlikle bir RCS özelliği olup olmadığı belli değil.

Google Mesajlar yavaş yavaş etkileyici bir mesajlaşma uygulamasına dönüşüyor, ancak Google’ın daha fazla özellik getirdiği için hala bir yolu var. Kullanıcıların beklediği bu özelliklerden biri profil oluşturma yeteneğidir ve bu özellik sonunda yolda olabilir gibi görünüyor.

9to5Google, Google Mesajlar beta sürümüne girerken, yaklaşan Profil özelliğiyle ilgili bir dizi dize keşfetti. Dizeler, profiller sonunda Mesajlara ulaştığında bekleyebileceğimiz bazı özellikleri ortaya çıkarır. Bu muhtemelen adınızı belirlemeyi, profil fotoğrafı yüklemeyi ve profilinizi başkalarıyla paylaşmayı içerecektir.

<string name=”profile_settings_title”>Profile</string>
<string name=”profile_sharing_title”>Profile sharing</string>
<string name=”profile_onboarding_banner_title”>Choose your profile name &amp; picture so people can recognize you</string>
<string name=”profile_onboarding_banner_snackbar_success_text”>Preferences saved</string>
<string name=”profile_onboarding_banner_snackbar_save_error_text”>Failed to save name &amp; picture. Please try again later.</string>

Bu aynı zamanda Google’ın Mesajlara profil getirmeye çalıştığına dair ilk kanıtımız değil. Bu yılın başlarında, bir kullanıcılar uygulamada görünürlük ve bildirimler de dahil olmak üzere profilini paylaşmak için bazı seçenekler içeren bir menü gördü.

Are profiles finally coming?
byu/seeareeff inUniversalProfile

 

(Resim kredisi: Reddit)

Başka mesajlaşma uygulamaları kullandıysanız, WhatsApp ve Telegram’da profiller oluşturabileceğiniz için bunun gibi bir şey çok yabancı olmamalıdır. Apple Messages ayrıca, kullanıcıların uygulama içinde mesaj gönderdikleri kişilerle adlarını ve fotoğraflarını paylaşmalarını ve güncellemelerini sağlayan bir profil oluşturmanıza da olanak tanır.

Şimdilik, bu özelliğin bir Google Mesajlar özelliği mi yoksa bir RCS özelliği mi olacağı belli değil, ancak iletişim bilgilerini alıcılar arasında paylaşmayı ve güncellemeyi çok daha kolaylaştıracak gibi görünüyor. Google’ın bu özelliği beta sürümünde mi yoksa kararlı yapıda mı yayınlamayı planladığı da belli değil. Ancak, beta sürümündeki dizelerin görünümü, kullanıcıların denemeleri için yakında bir şekilde görünebileceğini gösteriyor.

 
Kaynak: https://www.androidcentral.com/apps-software/google-messages-app-profiles-leak 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir