Meta’nın “Twitter Rakibi” Uygulaması Threads, Türkiye’de Erişime Kapatıldı: İşte Nedeni

Meta’nın “Twitter Rakibi” Uygulaması Threads, Türkiye’de Erişime Kapatıldı: İşte Nedeni
0

 

Meta, Threads’i Türkiye’de kullanımdan kaldıracağını açıklamıştı. Şirketin kararı, bugün itibarıyla yürürlüğe kondu.

Geçtiğimiz ay sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Rekabet Kurumu tarafından Meta’ya yönelik bir soruşturmanın tamamlandığından bahsetmiştik. Rekabet Kurumu, Instagram’a bağlı mikroblog platformu Threads’e geçici tedbir uygulanmasına karar vermişti.

Geçtiğimiz haftalarda Meta, Threads’in Türkiye’deki kullanımının bir süreliğine kapatılacağını açıklamıştı. Uygulama üzerinden kullanıcıları bilgilendirmeye başlayan Meta, platformun 29 Nisan itibarıyla Türkiye’de kullanılamayacağını belirtmişti. O gün, geldi çattı ve an itibarıyla Threads, Türkiye’de erişime kapatıldı. Şu anda uygulamayı açtığınızda, ana sayfanın dahi yüklenmediği görüyorsunuz.

Threads uygulamasındaki bildirim şu şekildeydi:

Threads

Düzenleyici kurum kararı nedeniyle Threads artık Türkiye’de kullanılamayacak

Rekabet Kurumunun kararı nedeniyle, Threads 29 Nisan 2024 tarihinden itibaren Türkiye’de kullanılamayacak. Profilin devre dışı bırakılacak fakat bilgilerini indirebilir ve profilini istediğin zaman silebilirsin. Türkiye’deki Threads topluluğuna değer veriyoruz ve yakında geri dönmeyi umuyoruz.

Threads uygulaması üzerinde karşımıza çıkan “Daha fazla bilgi al” butonuna dokunduğumuzda, buradaki bağlantıya yönlendirildik. Buradaki açıklamalara baktığımızda yukarıdakilerden çok da farklı bir şey görmüyoruz. Meta, platformun Türkiye’de kullanımdan kaldırılacağını, uygulama indirmelerin ve paylaşım yapmanın mümkün olmayacağını beyan ediyordu. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir