YouTube Music’e Nihayet Canlı Şarkı Sözleri Geliyor

YouTube Music’e Nihayet Canlı Şarkı Sözleri Geliyor
0

 

YouTube Music, uzun zamandır beklenen canlı şarkı sözleri özelliğini Android kullanıcıları için kullanıma sunmaya başladı.

Milyonlarca kullanıcısıyla dünyanın en büyük müzik platformlarından biri olan YouTube Music, uygulamaya getirdiği yeniliklerle kullanıcı deneyimini iyileştirmeye çalışıyordu. Şarkı sözlerine yönelik özellikler de bunlardan biriydi.

Şimdi de Android kullanıcılarını sevindirecek, neden bu kadar geç kalındığı bilinmeyen bir özelliğin yolda olduğu görüldü. Gelen bilgilere göre YouTube Music, şarkı sözlerini gerçek zamanlı olarak görüntülemenizi sağlayan bir özelliği kullanıcılara sunmaya başladı.

Artık şarkı sözlerini canlı olarak takip edebilecek

Öncelikle hâlihazırda uygulamada yer şarkı sözlerinden farkını açıklayalım. Kullanıcılar, şu anda sözleri YouTube Music’te durağan şekilde görüyor. Yani şarkılarla senkronize bir şekilde takip edilemiyor. Yeni canlı sözler ile bunu yapmak mümkün olacak ve ekran aşağıya kayarak şarkıda söylenen yerler kalın bir şekilde gösterilecek.

“Joe4913” isimli Reddit kullanıcısından gelen ekran görüntülerine bakarak, özelliğin Spotify gibi rakip platformlarda gördüklerimize benzer olduğunu söyleyebiliriz.

Android kullanıcıları için çıkış yapmaya başlayan canlı şarkı sözleri, şimdilik geniş çapta kullanıma sunulmadı. Ancak yakın zamanda herkese gelebileceğini belirtmek mümkün. Bu hamle, MusixMatch ile ortaklık kuran YouTube Music’in, ekim ayında yaptığı bir açıklamada gelecekte şarkı sözleri konusunda daha fazla hamlenin yapılacağının sinyalleri vermesinin ardından geldi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir