Microsoft, Windows 10’un 21H2 Sürümüne Desteği Kesti

Microsoft, Windows 10’un 21H2 Sürümüne Desteği Kesti
0

 

Microsoft’un geçtiğimiz gün yayınladığı bir güncelleme, Windows 10’un 21H2 sürümünün son güncellemesi oldu. Sürüme sahip Home ve Pro kullanıcılarının işletim sistemlerini 22H2’ye yükseltmesi gerekecek.

Microsoft, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir güncellemeyle bazı Windows 10 kullanıcılarını üzecek bir hamle yaptı. Salı günü yayımlanan yamayla birlikte Windows 10’un 21H2 sürümüne verilen destek sonlandırıldı.

Bu hamleyle ilk olarak 2021 yılında çıkan Windows 10 21H2 sürümünün ömrü bazı kullanıcılar için bitmiş oldu. Destek kesintisinin, Home ve Pro kullanıcılarını kapsadığını belirtelim. Bu kullanıcıların, işletim sistemlerini 22H2’ye yükseltmesi gerekecek.

Enterprise ve Education kullanıcılarına destek bir yıl daha sürecek

Öte yandan tüm 21H2 sürümünü kullananlara desteğin kesimleyeceğini eklemeden geçmemek gerek. Windows’un işletmeler için olan sürümü Enterprise ve eğitim için olan sürümü Education’a sahip kişiler 21H2’den yararlanmaya 2024’e kadar devam edebilecek. Bir yıl sonra ise onların da güncelleme yapması gerekecek.

Windows 11’in ikinci yılı dolarken Microsoft, eski Windows sürümleri için desteğini yavaş yavaş kesiyor. Şirket, yakın zamanda Windows 10’un yalnızca 22H2 sürümünün aylık güncellemeler alacağını açıkladı. Ayrıca 22H2’nin Windows 10’un son güncellemesi olacağını da birkaç ay önce duyurdu. Sürüm, ilerleyen zamanlarda sadece güvenlik güncellemeleri alacak. Desteğinin 2025’e kadar sürmesinin beklendiğini de ekleyelim.

Kaynak: https://www.xda-developers.com/windows-10-version-21h2-end-support/ 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir