Tek Bir QR Kod ile WhatsApp Sohbetlerinizi Bir Telefondan Diğerine Aktarabileceksiniz

Tek Bir QR Kod ile WhatsApp Sohbetlerinizi Bir Telefondan Diğerine Aktarabileceksiniz
0

 

 

WhatsApp’ın son Android beta sürümünde önemli bir özellik tespit edildi. Henüz geliştirme aşamasındaki özellik, sohbet geçmişlerinin cihazlar arasında QR kod ile aktarılmasını sağlayacak.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı gün yüzüne çıktı. Uygulamanın “2.24.13.6” kodlu Android beta sürümünde ortaya çıkan bu özellik, yeni bir cihaza geçiş yapan kullanıcıların mesajları aktarmasını hiç olmadığı kadar kolaylaştıracak gibi görünüyor.

WhatsApp, hâlihazırda Google Drive üzerinden Android cihazlar arasında sohbet aktarımı yapabiliyor. Kablolu bağlantı ile de Android ve iOS cihazlar arasında sohbet geçmişi aktarımı yapılabiliyor. Üzerinde çalışılan yeni bir özellik ise tüm bunları geride bırakacak gibi görünüyor. Çünkü son Android beta sürümde görülen yeni özellik, mesaj aktarımının sadece QR kod ile yapılacağını gözler önüne seriyor.

WhatsApp’ın yeni özelliği işte böyle görünecek

WhatsApp

WhatsApp’ın QR kod ile sohbet geçmişi aktarma özelliği, iOS ve Android farkını ortadan kaldıracak gibi görünüyor. Hangi işletim sisteminde olursa olsun yeni bir telefona geçiş yapan kullanıcı, eski telefondaki sohbetleri bir QR kod yardımı ile yeni cihaza aktaracak. Böylelikle süreç hem hızlanmış hem de kolaylaşmış olacak.

Ancak WhatsApp geliştiricileri, şu an için bu özellikle ilgili hiçbir açıklama yapmadılar. Henüz geliştirme aşamasında olan özelliğin tam olarak neler sunacağı ve ne zaman kullanıcılara ulaşacağı şimdilik bilinmiyor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir