Çinli minik elektrikli Chery Little Ant’in (eQ1) yeni versiyonu tanıtıldı

Çinli minik elektrikli Chery Little Ant’in (eQ1) yeni versiyonu tanıtıldı
0

Çinli Chery, “Little Ant” veya “eQ1” olarak bilinen elektrikli otomobilinin yeni versiyonunu satışa sundu. Fiyatı 77.900 Yuan’dan (300 bin TL) başlayan modelin tasarımında bazı değişiklikler var.

Chery’nin %100 elektrikli araç markası Chery New Energy tarafından geliştirilen Chery Little Ant’in yeni versiyonu yedi farklı renk seçeneğiyle tercih edilebiliyor. 3242 mm uzunluğa, 1670 mm genişliğe, 1550 mm yüksekliğe 2150 mm aks mesafesine sahip modelin boyutları ve genel görünümü değişmemiş.

Detaylara indiğimizde ise, New Edition adı verilen versiyonda yeni Qq logosu ve klasik versiyona göre tamamen kapalı bir ön bölüm dikkat çekiyor. Honda Jazz’ı anımsatan büyük ve köşeli farların şekli neredeyse aynı fakat daha modern grafiklere sahip. Tampon kenarlarında ise üçgen biçimli siyah süslemeler göze çarpıyor.

Yandan bakıldığında yeni siyah renkli 15 inç jantlarıyla dikkat çeken Chery Little Ant New Edition’ın arkasında stoplar değişmemiş ancak onların arasında bulunan logonun yerini markanın ismi almış. Alt tarafta ise gövde rengi tampon ve öndekilerle uyumlu görünen üçgen süslemeler de otomobilin tasarımına hareket katmış.
Minik elektrikli otomobilin iç mekanında beyaz, uçuk mavi ve siyah renklerden oluşan sade bir tasarım hakim. Sürücünün hemen önünde renk kombinasyonundan ödün vermeyen direksiyon simidi dikkat çekiyor. Konsolun merkezinde ise 10.1 inçlik dokunmatik multimedya ekranı karşımıza çıkıyor. Kablosuz cep telefonu şarj ünitesinin de bulunduğu alan 2+2 oturma düzenine sahip.

Yeni Chery Little Ant New Edition, güç ve menzil olarak farklı seçeneklere sahip:
Standart Versiyon36 kW güç ve 95 Nm tork üreten arka kalıcı mıknatıslı senkron motor
25.05 kWsa lityum demir fosfat batarya paketi, 251 km (CLTC) menzil
28.86 kWsa üçlü lityum batarya paketi, 301 km (CLTC) menzil
29.23 kWsa lityum demir fosfat batarya paketi, 301 km (CLTC) menzil
Üst versiyon56 kW güç ve 150 Nm tork üreten arka kalıcı mıknatıslı senkron motor
40.3 kWsa üçlü lityum batarya paketi, 408 km (CLTC) menzil

Son hızı 100 km/s olan modelde Normal, Eko, Spor ve E-pedal olmak üzere dört farklı sürüş modu mevcut. 950 kg ağırlığa sahip olan modelin bataryası 3.3 kW AC şarj ile 9 saat civarında tam doluma ulaşıyor. Ancak DC hızlı şarj desteği ile 40 dakikada yüzde 30-80 dolum da mümkün.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir