Tüm Android Oyunları, Windows Bilgisayarlara Geliyor: Avrupa’ya Geldi, Türkiye İçin Hâlâ Haber Yok…

Tüm Android Oyunları, Windows Bilgisayarlara Geliyor: Avrupa’ya Geldi, Türkiye İçin Hâlâ Haber Yok…
0

Google’ın Play Store’daki oyunları Windows’a taşıdığı “Google Play Games” uygulaması, 40’tan fazla ülkede daha kullanıma sunuldu.

Google, geçtiğimiz yıl önemli bir harekete imza atarak Play Store’daki oyunların Windows işletim sistemine de geleceğini açıklamıştı. Bu oyunlar, Google’ın yeni geliştirdiği Windows uygulaması “Google Play Games” üzerinden edinilebilecek idi.

Bu duyurunun üzerinden geçen bir yılı aşkın sürenin ardından Google Play Games uygulaması, sadece sınırlı sayıda ülkede kullanıma sunulmuştu. Fakat bugünden itibaren bu ülkeler arasına onlarcası daha katıldı. Türkiye hariç.

Google Play Games, 40’tan fazla ülkede kullanıma sunuldu:

google play games

Google Play’in resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Google Play Games’in 40’tan fazla Avrupa ülkesi ve Yeni Zelanda’da da kullanıma sunulduğu açıklandı. Uygulama bundan önce Avustralya, ABD, Japonya ve Güney Kore gibi 13 ülkede kullanılabiliyordu.

Türkiye için henüz bir haber yok:

24 Mayıs 2023 itibarıyla 50’den fazla ülkede kullanıma sunulan Google Play Games’in Türkiye’de ne zaman kullanıma sunulacağı halen açıklanmadı. Fakat Google’ın Avrupa’ya girişiyle çok yakın zamanda uygulamaya kavuşmayı bekleyebiliriz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir