Telegram’ın Hikâyeler Özelliği Tüm Kullanıcılar İçin Bedava Oldu!

Telegram’ın Hikâyeler Özelliği Tüm Kullanıcılar İçin Bedava Oldu!
0

Geçtiğimiz haftalarda Telegram’a eklenen hikâye özelliği tüm kullanıcılara ücretsiz oldu. Önceden sadece Telegram Premium aboneleri gönderi paylaşabiliyordu.

Bundan birkaç hafta önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, popüler anlık mesajlaşma uygulaması Telegram’a hikâye özelliği geldiğinden bahsetmiştik. Ancak bu özelliğin garip bir tarafı vardı. Öyle ki hikaye paylaşmak isteyen kullanıcının Telegram Premium abonesi olması gerekiyordu. Paylaşılan hikayeler ise Telegram’ı ücretsiz olarak kullanan kullanıcılar tarafından da görüntülenebiliyordu.

Şimdiyse bununla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Telegram ekibi, hikaye özelliğini tüm kullanıcıların erişimine açtı. Yani artık Telegram Premium abonesi olmayan kullanıcılar da gönderiler paylaşabilecekler. Ve evet, tüm kullanıcılar, paylaşılan hikayeleri görüntüleyebiliyorlar.

Telegram’ın Hikâyeler özelliği, rakiplerinden daha fazla imkân sunuyor:

Kullanıcılar, hikâyelerinin her birinin kimler tarafından görülebildiğini kontrol edebilecek. Herkes, kişiler, seçilen birkaç kullanıcı veya yakın arkadaş listesi gibi seçeneklerle bu yapılabilecek. Telegram hikâyeleri, sohbet listenizin üst kısmında yer alacak. Bunu istemezseniz hikâyeleri gizleyebileceğinizi de ekleyelim. Bunların yanı sıra hikayelere bağlantı, yazı ekleme ve diğer insanları etiketleme gibi seçenekler sunulacak. Ayrıca, BeReal’dan bildiğimiz hem ön hem de arka kameradan fotoğraf çekip paylaşma özelliği de hikâyelerde bulunacak.

Özelliğin en dikkat çeken kısmının, hikâyelerin süresini keyfinize göre ayarlayabiliyor olmanız olduğunu söyleyebiliriz. Bu şekilde hikâyelerin süreleri 6, 12, 24 ve 48 saat veya Instagram’da olduğu gibi kalıcı olarak ayarlanabilecek. Son olarak, Telegram’da paylaştığınız bir hikaye için sonradan düzenleme yapabileceğinizi de belirtelim.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir