WhatsApp’a Yapay Zekâ Destekli Görsel Oluşturma Aracı Geliyor: İşte İlk Bilgiler

WhatsApp’a Yapay Zekâ Destekli Görsel Oluşturma Aracı Geliyor: İşte İlk Bilgiler
0

 

 

WhatsApp’ın 2.24.14.13 kodlu Android beta sürümünde yapay zekâ destekli görüntü oluşturma aracı tespit edildi. Geliştirme aşamasındaki özellik, kullanıcı girdisine göre görüntüler oluşturacak.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın bomba bir yenilik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. WhatsApp’ın “2.24.14.13” kodlu Android beta sürümünde tespit edilen bu özellik, kullanıcıların yapay zekâ destekli görüntüler oluşturmalarını sağlayacak. 

WhatsApp’ın yapay zekâ ile görüntü oluşturma özelliği, alıştıklarımızdan bir farklı olacak. WABetaInfo tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcılar, önce kendi fotoğraflarını yapay zekâya gönderecek, ardından da nasıl bir görüntü üretmek istediklerini anlatacaklar. Meta AI da kullanıcının isteği doğrultusunda bir çalışma yapacak. Kullanıcı, yapay zekâya gönderdiği fotoğrafları sonradan silebilecek.

WhatsApp’ın yeni özelliğinden ilk ekran görüntüsü:

WhatsApp yapay zekâ ile görüntü oluşturma

Edinilen bilgilere göre WhatsApp’ın yapay zekâ destekli görüntü oluşturma aracı, kullanıcıya tam kontrol hakkı sunulacak. Yani kullanıcı, yapay zekânın oluşturduğu görüntüyü isterse kaydedecek, isterse başkası ile isterse de diğer platformlarda paylaşabilecek. Yukarıdaki ekran görüntüsüne göre bir sohbet sırasında “Imagine me…” veya “@Meta AI Imagine me…” komutunu kullanarak, yapay zekâyı çalıştırabileceksiniz.

WhatsApp’ın yeni özelliğinin ne zaman kullanılabilir olacağına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Hâl böyle olunca yapay zekâ destekli görüntü oluşturma aracının son kullanıcıya ne zaman ulaşacağı belli değil.

 

Kaynak: https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-android-2-24-14-13-whats-new/
 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir