Meta’nın Twitter Rakibi Yeni Uygulamasının Logosu Ortaya Çıktı: İşte Sahip Olacağı Bazı Özellikler

Meta’nın Twitter Rakibi Yeni Uygulamasının Logosu Ortaya Çıktı: İşte Sahip Olacağı Bazı Özellikler
0

Meta’nın Twitter’a rakip olarak çıkaracağı metin odaklı yeni uygulamasından yeni detaylar geldi. Gelen bilgiler, merkeziyetsiz olacak platformda nelerle karşılaşacağımıza bir bakış atmamızı sağlıyor.

Geçtiğimiz aylarda, Instagram, Facebook ve WhatsApp gibi dev platformların arkasındaki şirket Meta’nın, Twitter benzeri metin odaklı merkeziyetsiz bir platform çıkaracağı ortaya çıkmıştı. Sonrasında bu platform hakkında birçok bilgi gelmişti.

Bunlarda platformun “Barcelona” olarak adlandırıldığı, Instagram yoluyla giriş yapılacak ayrı bir uygulama olduğu belirtilmişti. Ayrıca yaz aylarında tanıtılabileceği de birkaç gün önce görülmüştü. Heyecanlı bekleyiş sürerken bugün uygulama hakkında yeni bilgiler geldi.

Uygulamanın logosu Twitter ve Instagram karışımı olacak!

Mobil uygulamalar hakkındaki paylaşımlarıyla tanınan Matt Navarra sosyal medyada paylaştığı bir görüntüde, Meta’nın Twitter’a rakip olarak çıkartacağı uygulamanın logosunu paylaştı. Logonun, Twitter’ın rengi olan maviden esinlenildiği görülüyor. 

Meta’nın yeni uygulaması böyle gözükecek, Twitter benzeri birçok özelliğe sahip olacak

Matt Navarra, Lia Haberman isimli bir kullanıcının paylaşımlarını alıntılayarak yeni platforma ilk bakışı atmamızı sağladı. Paylaşılan görüntüde, henüz resmi ismi belli olmayan platformun hem Twitter’ı hem de Instagram’ı andıran bir akışa sahip olabileceği görülüyor.

Platformun, merkeziyetsiz olan mikroblog uygulaması Mastadon gibi uygulamalara rakip olabileceği ifade ediliyor. Yani diğer uygulamalardaki kullanıcılar, Instagram tabanlı olacak yeni uygulamada profilleri ve içerikleri keşfedebilecek, takip edebilecek ve etkileşim kurabilecek.

Ana sayfada hem takip edilen kişilerin gönderileri hem de önerilen içerikler yer alacak. Ayrıca, 500 karaktere kadar metin içeren gönderiler paylaşılabilecek. Bu, Instagram gönderilerindeki 2,200’lük sınırdan daha az. Metin dışında video ve görsel paylaşılabileceğini de ekleyelim.

Son olarak uygulama, güvenlik özelliklerine de yer verecek. Instagram’da engellediğiniz hesaplar veya kelimeler bu platformda da engelli olacak. Haberman, uygulamanın Haziran ayında çıkabileceğini söylüyor.

Meta, yeni uygulamaya ilk olarak ünlüleri getirmek istiyor

Matt Navarra’nın daha önce paylaştığı bilgilerde, mavi tik gibi özelliklerin Instagram’dan yeni uygulamaya aktarılacağı belirtilmişti. Öte yandan Instagram takipçilerinizin bu platforma katıldığınızda bildirim alacağı da söyleniyordu. Şirketin, uygulamayı herkes için çıkarmadan önce oyuncular, yapımcılar, yazarlar, sporcular, komedyenler gibi yüksek profilli kullanıcıları hedeflediği da gelen bilgiler arasındaydı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir