Yeni Windows sürümü bilgisayar ihtiyacını ortadan kaldıracak!

Yeni Windows sürümü bilgisayar ihtiyacını ortadan kaldıracak!
0

 

Microsoft, bulut tabanlı bir Windows işletim sistemi yayınlamayı planlıyor. Bu sayede şirket bilgisayar gereksinimini ortadan kaldıracak.

Bulut, yaklaşık on yıl önce oldukça büyük bir teknoloji modası olarak yer alıyordu. Bugün çıkan bilgilere göre Microsoft, Windows işletim sisteminin bulut tabanlı bir sürümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Söz konusu planın gerçekleşmesi durumunda bilgisayara gerek kalmayacak. İşte detaylar!
Microsoft, bilgisayar kullanmaya gerek bırakmayacak

Bugün FTC duruşmasının parçası olarak kamuya açıklanan sunumla birlikte Microsoft ile ilgili oldukça dikkat çekici bir bilgi ortaya çıktı. Bu sunuma göre şirket, geniş bir kitle için bulut tabanlı Windows 365 hizmeti geliştirme niyetinde.

Şirketin hedefi ise bulutta herhangi bir cihazdan erişilebilen eksiksiz bir Windows işletim sistemini ortaya koymak. 2021 yılında tanıtılan Windows 365 sadece ticari müşteriler tarafından kullanımdaydı. Ancak şirket bunu Windows 11 işletim sistemine entegre etti.

Microsoft, Windows deneyimini daha fazla buluta taşıma planlarından da şu şekilde bahsediyor:

“Windows 11’i giderek daha fazla buluta taşıyın: Buluttan herhangi bir cihaza akışla tam bir Windows işletim sistemi sağlamak için Windows 365’i geliştirin. Geliştirilmiş yapay zeka destekli hizmetler ve insanların dijital deneyiminde tam dolaşım sağlamak için bulutun ve istemcinin gücünü kullanın.”

 

İlerleyen zamanlardaki bir güncellemenin, kullanıcılara yerel olan yerine bulut tabanlı bir Windows örneğine önyükleme seçeneği vereceği bildirilen Windows 365 Boot‘u içereceği söyleniyor. Bulut geçişinin yanı sıra Microsoft, Surface cihazları için kendi ARM tabanlı işlemcilerini tasarlama imkanını araştırıyor.

Peki, siz Microsoft bulut planı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir