35 İnç Lastik Takılabilen Arazi Aracı: 2024 Jeep Wrangler Tanıtıldı!

35 İnç Lastik Takılabilen Arazi Aracı: 2024 Jeep Wrangler Tanıtıldı!
0

 

 

Jeep, 2024 model Wrangler’i tanıttı. Arazi özellikleriyle donatılan otomobil, hemen hemen her yerinde bazı yenilikler içeriyor. Aracın fiyatı ise şimdilik açıklanmadı.

ABD’li otomotiv devi Chrysler’ın arazi aracı markası Jeep, düzenlediği bir etkinlikte 2024 model Wrangler’i tanıttı. Hem iç hem dış hem de kaput altında dikkate değer yeniliklerle gelen otomobil, arazi tutkunlarının favorilerinden bir tanesi olmayı başaracak gibi görünüyor. Gelin hep birlikte, 2024 Jeep Wrangler‘in tüm detaylarına yakından bakalım.

Yeni Wrangler, Jeep’in genel tasarım dilini sürdürüyor. Bu bağlamda; 7 çubuklu ızgara ve dairesel farlar değişmemiş gibi görünüyor olsa da gerçek böyle değil. Araç artık daha küçük bir ızgaraya sahip. Şerit LED farlarla donatılan otomobil, istenilmesi halinde fabrikada 3.500 tonluk bir ön vinç ile de donatılabiliyor. Tercihin böyle olması durumunda aracın tamponunda ufak bir tasarım değişikliği oluşuyor.

Karşınızda 2024 Jeep Wrangler!

2024 Jeep Wrangler

Özelleştirilebilir olan Wrangler, arka taraf isterse açık kabin, isterse kapalı kabin yapılabiliyor. Bu durumda, aracın arka tasarımı da değişiyor. 

Jeep

2024 Jeep Wrangler, sürücü ve konsol tarafında bazı değişiklikler gördü. Bu bağlamda; araç artık 12,3 inç büyüklüğünde dokunmatik bir bilgi-eğlence ekranına sahip. Gösterge ekranı ise orta kısımdaki dijital bölüm ile bunun sol ve sağ tarafına yerleştirilmiş analog parçalardan oluşuyor. Orta konsoldaki klima kontrol bölümünün altında, aracın arazi özelliklerinin kontrol edilmesini sağlayan butonlarla dolu bir alan bulunuyor.

Jeep Wrangler iç tasarım

Tüketiciler, bu arazi aracını satın almak istediklerinde birkaç motor seçeneği ile karşılaşacaklar. Bunlardan bir tanesi turboşarjlı 2.0 litrelik dört silindirli, 3.6 litrelik V6 motor, diğeri bir tanesi 2.0 litrelik turbo hibrit motor ve sonuncusu da 6.4 litrelik Hemi V8 motor. Tüm modeller 8 ileri otomatik şanzıman ile donatıldı. Ancak V6 motorlu versiyonlarda 6 ileri vitesli manuel şanzıman da bulunuyor.

Jeep modelleri

2024 Jeep Wrangler, tüketicilere farklı donanım seçenekleriyle sunulacak. Ucuz bir araç düşünenler, hibrit motor seçeneğine sahip olan Sport S 4xe‘yi seçebilecekler. 20 inç jant ve temel seviye sürüş yardım sistemlerine sahip olan donanım seçeneği, yine de beklentileri karşılayacak. En üst düzey 2024 Jeep Wrangler olan Rubicon X’te ise elektrikli ön koltuk, Alpine marka ses sistemi, nappa deri koltuk, çelik tampon, arazi kamerası ve 35 inç lastik gibi bir dizi ekstra sunacak.

wrangler

2024 Jeep Wrangler için herhangi bir fiyat açıklaması ve çıkış tarihi paylaşılmadı. Ancak bunun ilerleyen günlerde değişeceğini düşünüyoruz.

Kaynak: https://www.media.stellantis.com/em-en/jeep/press/jeep-brand-introduces-new-2024-wrangler
 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir