Aracınızda Zor Şartları Kolaylaştırıp Daha Konforlu Hale Getiren 9 Ürün Tavsiyesi

Aracınızda Zor Şartları Kolaylaştırıp Daha Konforlu Hale Getiren 9 Ürün Tavsiyesi
0

 

Piyasadaki araçların büyük kısmı yeni model değil. Haliyle yeni model araçlarda olan özellikler bu araçlarda olmayabiliyor. Bu listemizde aracınızı daha konforlu ve güvenli hale getirecek ürünleri listeledik.

Trafik veya farklı bir sebep fark etmeksizin arabalarımız adeta ikinci evlerimiz oldular. Fiyatlarıyla da bunu hissettiren arabalarda alacağımız ufak aksesuarlarla konfor alanımızı artırabilir, herhangi bir sorun durumunda işimizi kolaylaştırabiliriz.

En basit haliyle arabanız için alabileceğiniz şişme bir yatak bile, bir deprem anında sizin veya çocuklarınızın daha rahat bir şekilde uyuması için güzel bir yatırım aracı. Bu içeriğimizde sizlere arabanızın konfor alanını artıracak, zorlu şartlar veya bir arıza durumunda işinizi kolaylaştıracak bazı ürünleri listeleyeceğiz. 

Arabanızı zorlu koşullarda kullanmanızı sağlayacak kar çorabı

 

Otomobiller için üretilen kar çorapları özellikle karlı ortamlarda zincirin yaptığı işi yapıyor. Ancak bunu yaparken zincirin aksine arabanın tekerleğine zarar vermiyor. Özellikle son yıllarda bu kar çoraplarının zincir yerine iyi bir alternatif olduğunu gördük. Ürünü daha yakından incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Özellikle uzun yollarda lastiğiniz patlarsa yanınızda olmasını isteyeceğiniz lastik tamir kiti

Lastik tamir kiti

Deodorant kutusu boyutlarında olan bu kit, yolda aracınızın lastiğine çivi vb. keskin maddeler girdiğinde oluşan patlağı tamir eder ve içerisindeki havayı kimyasal tepkimeyle şişirir. Özellikle yolda kalma durumlarında hızlı çözüm olması nedeniyle her arabanın bagajında yer alması gereken bir ürün. Ürünü daha yakından inceleyip satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Daha iyi bir görüş sağlamak için yağmur suyu kaydırıcı ve buğu önleyici sprey

Buğu önleyici sprey

Özellikle arabanızın camı sürekli buğu yapıyor ve silgeçler çok iyi çalışmıyorsa (daha çok eski model araçlarda olabiliyor) bu iki ürün hayatınızı kurtarabilir. Ürünü yakından incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yoğun trafiklerde aklınız gelse de şimdiden alıp kenara koyabileceğiniz ortopedik koltuk minderi

Koltuk minderi

Özellikle uzun süreli araba kullanımlarında oluşan bel ağrısıyla birlikte “keşke alsaydım” dediğimiz ortopedik bel yastığı, aracınızdaki konforu birkaç seviye yukarı çıkarabilir. Ürünü yakından incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.


Soğuk sabahlara karşı birebir çakmaklık girişli koltuk ısıtma

 

Koltuk ısıtma minderi

Yeni model araçlarda koltuk ısıtma genelde bulunuyor, ancak maalesef her arabada bu teknoloji yer almıyor. Bu ürün, bu teknolojiyi uygun fiyatlı bir alternatif olarak size sunuyor. Elbette işin içerisinde ısı olduğu için koltuğa direkt koymak yerine arasında bir katman eklemenizi öneriyoruz. Ürünü yakından incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Zor zamanlar için bagajda dursun diyeceğimiz araba arka koltuk şişme yatağı

Araba yatağı

Gördük ki depreme karşı binalarımız hazırlıklı değil. Bu üzücü durum sonucunda küçük bir deprem olsa bile ayağımız o binaya tekrar girerken iki kez düşünüyor. Böyle durumlarda geceyi arabasında geçirmek isteyen insanlar veya uzun yola çıkıp geceleri arabasında yatmak isteyenler için arka koltuk şişme yatağı çok güzel bir alternatif olarak görünüyor. Ürünün yanında şişirme pompasının da geldiğini belirtelim. Ürünü yakından incelemek için


Her arabanın olmazsa olmazı olan trafik seti

 

Trafik seti

Trafik setleri, aslında muayeneden geçmek için değil, zor şartlar için arabanızda bulundurmanız gereken ürünlerdir. İçerisinde yangın söndürme tüpü, reflektör, ilk yardım seti, takoz gibi parçalar bulunur. Bu sebeple her araçta bulunması gerekiyor. Ürünü yakından inceleyip satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.


Alkollü araç kullanmamanız için alkol dedektörü

 

Alkol dedektörü

Alkollü araç kullanmak son derece riskli bir şey. Elbette alkol içebilirsiniz, ancak araba sürdüğünüzde alkollü olmamanız gerekiyor. Eğer birkaç saat önceden alkol aldıysanız ve vücudunuzda hala alkol olup olmadığını merak ediyorsanız bu ölçüm cihazı size yardımcı olabilir. Siz her halükarda alkol içtikten sonra mümkünse araba kullanmamaya özen gösterin. Ürünü yakından incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

“Akü bitti vurdurmamız lazım” derdini sonlandıran araç takviyesi

Araç takviyesi

Aracınızı uzun süre kullanmadığınızda veya soğuk havalarda akünün bittiğini görebilirsiniz. Bu noktada ya başka bir aracın aküsünden elektrik aktaracaksınız ya da vurduracaksınız. Bu ürün ise küçük bir akü görevi görerek arabayı çalıştırmanızı sağlıyor. Zaten araba çalıştıktan sonra akü yeniden dolacak ve sorunu bertaraf etmiş olacaksınız. Ürünü yakından incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bu tarz ürün listelerinin gelmeye devam etmesini ister misiniz? Yorumlarda “bu ürünler de hayat kurtarıyor” dediklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir