Elon Musk Yönetimindeki Twitter, Şu Anlık “Ne Alaka” Dedirten İlk Satın Alımını Yaptı

Elon Musk Yönetimindeki Twitter, Şu Anlık “Ne Alaka” Dedirten İlk Satın Alımını Yaptı
0

Finansal çıkış yolları aramaya devam eden Twitter, Musk yönetimindeki ilk satın alımını gerçekleştirdi. Platform, bir iş bulma uygulamasının sahibi oldu.

Ekim 2022’den bu yana Elon Musk yönetiminde olan Twitter, özellikle masraflar konusunda büyük kısıntılara gitmiş, pek çok çalışanını işten çıkarmıştı. Şirket, Blue abonelikleri ve reklamlardan para kazanmayı hedeflerken bugün sürpriz haberler geldi.

Twitter, Musk liderliği altında ilk kez farklı bir girişimi satın aldı. Önceki yönetimde sık sık duyduğumuz satın alma haberlerinin yeni devirdeki öznesi, ‘Laskie’ oldu. Laskie, teknoloji sektörüne odaklanan bir iş bulma platformu.

Elon Musk, Laskie ile ne yapacak?

laskie

Elon Musk ve Twitter’ın Laskie platformuna ilişkin planları bilinmiyor. Fakat uygulama, teknoloji sektöründe iş verenler ve çalışanları bir araya getirdiğinden ve aslında bir sosyal medya görevi gördüğünden, Musk’ın “super-app” hayalinde yer edinebilecek gibi duruyor.

Elon Musk’ın şu anlık X adıyla anılan super-app’ı, Twitter’ın bugün sahip olduğu tüm fonksiyonların üzerine çok daha fazlasını koymayı hedefliyor. Yeni fonksiyonlardan birisi de geçtiğimiz günlerde şöyle paylaşılmıştı…

Twitter’ın satın aldığı Laskie, 6 milyon dolar yatırım almayı başarmıştı. Twitter’ın Laskie’yi ne kadara satın aldığı bilinmezken ödemenin nakit ve hisse senedi ile yapılacağı paylaşıldı. Laskie’nin internet sitesine artık ulaşılamıyor.

Kaynak: https://www.axios.com/2023/05/16/twitter-elon-musk-acquisition 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir