Kucağa Sığmayan, Dünyanın En Büyük Dizüstü Bilgisayarı İnşa Edildi: 43 İnç Ekrana ve 45 Kilogram Ağırlığa Sahip [Video]

Kucağa Sığmayan, Dünyanın En Büyük Dizüstü Bilgisayarı İnşa Edildi: 43 İnç Ekrana ve 45 Kilogram Ağırlığa Sahip [Video]
0

 

Evan ve Katelyn isimli iki YouTuber, dünyanın en büyük dizüstü bilgisayarını inşa etti. Kucağa sığmayan RTX 2060 GPU’lu bu dev cihaz, 43 inç ekrana sahip ve tamı tamına 45 kilogram ağırlığında.

Dijitalleşen dünyanın vazgeçilmezi hâline gelen bilgisayarların, artık hepimizin hayatının önemli bir parçası hâline gelmiş durumda. İnsanlar, bu cihazlar üzerinden işlerinden ödevlerine, alışveriş yapmaktan oyun oynamaya kadar birçok farklı işlevi yerine getiriyor. Laptop olarak adlandırdığımız dizüstü bilgisayarlar da her yere taşınması ve kullanım kolaylığı nedeniyle sıkça tercih ediliyor .

Şimdi ise Evan ve Katelyn isimli iki YouTuber, oldukça ilginç bir dizüstü bilgsayar tasarımıyla karşımıza çıktı. 1,36 milyon aboneye sahip olan ikili, geçtiğimiz günlerde paylaştıkları bir videoda dünyanın en büyük laptopunu inşa etti.

Kucağa sığmayan 43 inçlik bu laptop, 45 kilogram ağırlığında

Yukarıdan görebildiğiniz bu laptop, tamı tamına 45 kilogram ağırlığında. Ekran boyutu ise 43 inç. Normalde laptopların ekranının genelde 15 inç civarında, ağırlıklarının ise 1-3 kg arasında değiştiğini düşünerek Evan ve Katelyn’nin bu bilgisayarının ne denli büyük olduğunu anlayabiliyoruz.
 

kili, 43 inçlik (109 cm) bir televizyon ekranını bilgisayarda kullandı. Dev cihazın, oyun oynarken 260W kadar enerji tüketebildiği ifade edildi. Bu gücün çoğunluğunun ekrana gittiğini tahmin edebiliriz.

Sistem tarafına baktığımızda ise iki büyük batarya ve gizlenmiş bir Intel NUC 11’in cihazda yer aldığı söyleniyor. Intel Core i7-1165G7 işlemci ve RTX 2060 ekran kartı da bu dev bilgisayarda mevcut olan donanımlardan.

Evan ve Katelyn’in videosuna aşağıdan ulaşabilirsin

 
Kaynak: https://videocardz.com/newz/youtubers-made-43-inch-gaming-laptop-powered-by-intel-nuc
 


Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir