Inside Out 2, 2024’te 1 Milyar Dolar Hasılatı Geçen İlk Film Oldu: Animasyon Tarihine de Geçti!

Inside Out 2, 2024’te 1 Milyar Dolar Hasılatı Geçen İlk Film Oldu: Animasyon Tarihine de Geçti!
0

 

 

Inside Out 2, yalnızca 19 günde 1 milyar dolar hasılatı geçmeyi başardı ve 2024’te bunu yapan ilk film oldu. Ayrıca animasyon filmlerinde de rekor kırdı.


Haziran’da dünya çapında vizyona girmişti. Yapım, tıpkı ilk film gibi izleyenlerden beğeni toplarken gişede de inanılmaz bir performans gösteriyordu. Öyle ki geçen hafta Dune: Part II’yi geçerek yılın en iyi filmi olduğunu görmüştük.

Inside Out 2, bugün ise bir başka başarıya daha imza attı. Pixar imzalı yapım, dünya çapında 1,015 milyar dolar hasılat elde ederek 2024’te 1 milyar doları geçen ilk film olmayı başardı. Bunu, yalnızca 19 günde yaptı.

1 milyar dolara ulaşan en hızlı animasyon filmi de olmayı başardı


Tek başarısı bu değil. Inside Out 2, aynı zamanda animasyon film tarihine de geçti. Öyle ki 1 milyar dolar sınırını aşan en hızlı animasyon film olarak kayıtlara geçmeyi başardı. Bugüne kadar 11 animasyonun 1 milyar doları geçtiğini belirtelim. Hiçbiri Inside Out 2 kadar hızlı olamamıştı.

Inside Out 2, ilk filmde olduğu gibi Riley isimli karaktere ve onun beynindeki duyguların yaşadıklarına odaklanıyor. Bu sefer Riley’in büyüdüğünü ve ergenlikle birlikte yeni duyguların geldiğini görüyoruz.
Inside Out 2 fragmanı

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir