Instagram’a Birbirinden Gerekli(!) Yeni Özellikler Geliyor: Twitter Rakibi Platform da Yolda!

Instagram’a Birbirinden Gerekli(!) Yeni Özellikler Geliyor: Twitter Rakibi Platform da Yolda!
0

 

Instagram’a biyografilere yanıt vermenizi ve doğum gününüzde fotoğrafınıza efekt eklemenizi sağlayacak özelliklerin geleceği ortaya çıktı. Ayrıca, Meta’nın üzerinde çalıştığı Twitter rakibi platformdan da ilk detaylar gün yüzüne çıktı.

Son zamanlarda kullanıcıların eleştirileriyle dolup taşan özellikler getiren Instagram, bunlara yenilerini ekleyecek gibi duruyor. Bunlardan biri, pek çok kullanıcının daha önce hiç aklına gelmeyen, gelince de “Neden böyle bir şey var?” diyeceği bir özellik olacak.

Alessandro Paluzzi tarafından paylaşılan ekran görüntüleri, profillerdeki biyografilere yanıt verebileceğimizi gösterdi. Artık çok sıra dışı biyografiler gördüğünüzde sadece görmekle kalmayacağız. Öte yandan paylaşımlar, kullanıcıların doğum gününe özel bir özelliğin ve Twitter rakibi platformun da üzerinde çalışıldığını da ortaya koydu.

Biyografilere yanıt vermenizi sağlayacak yeni özellik böyle gözüküyor:

instagram

Yukarıdan görebildiğiniz gibi üzerinde çalışılan yeni özellik, diğer kullanıcıların biyografilerine yanıt vermenizi sağlayacak. Ayrıca bu, biyografi yazılarına yalnızca metin halinde yanıt vermeyle de sınırlı olmayacak. Tıpkı hikâyelerde ve mesajlarda olduğu gibi biyografilere de emojilerle tepki verebileceğiz.

Doğum günlerinizi kutlamanız için de bir özellik geliyor

Paluzzi tarafından paylaşılan bir diğer özellik ise doğum günleri için hazırlanmış. Ekran görüntüsünden, kullanıcıların doğum günlerini kutlamak için bir selfie çekebileceğini ve fotoğrafa doğum günü efekti ekleyebileceğini görüyoruz.

Bu efekt, sadece kullanıcıların doğum günlerinde görünür olacak. Ancak, profil fotoğrafınızı değiştirerek efekti istediğiniz zaman kaldırabileceksiniz.

“Barcelona” olarak adlandırılan Twitter rakibi bir platform da yakında çıkabilir

Instagram’ın “Barcelona” olarak adlandırılan yeni bir uygulama üzerinde çalıştığı da ortaya çıktı. Ekran görüntüsünde, Paluzzi’nin bu uygulamaya katılması için davet edildiği görülebiliyor. Bunun, Twitter’a rakip olacak metin odaklı yeni sosyal medya platformunun kod adı olabileceği belirtiliyor.

Yakın zamanda çıkan haberler, Instagram’ın çatı şirketi Meta’nın Twitter’a rakip olacak metin tabanlı bir sosyal medya platformu üzerinde çalıştığını göstermişti. Merkeziyetsiz olacak yeni platforma Instagram’dan erişilebileceği de gelen bilgiler arasında yer almıştı. Paluzzi’nin bu paylaşımı da yeni platformun yakınımızda olduğunu ortaya koydu. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir