Microsoft, Windows 11’e Kullanıcıların Çok İstediği Bir Özelliği Getirebilir

Microsoft, Windows 11’e Kullanıcıların Çok İstediği Bir Özelliği Getirebilir
0

 

Windows 11’e widget’ları sabitleme özelliğinin gelebileceği ortaya çıktı. Özelliğin Windows 7’de oldukça popüler olan masaüstü araçlarını andırması bekleniyor.

Microsoft, 2021 yılının sonlarına doğru Windows 11’e haberler ve uygulamalar için ayrılmış olan, kullandığımız birçok cihazda gördüğümüz widget’ları getirmişti. O zamandan beri de kullanıcılar, şirketten widget’lara bazı özellikler getirmesini istiyordu. Bunlardan biri paneli üçüncü parti geliştiricilere açmaktı. Bu, 2022 yılında gerçekleşti ve Facebook ve Spotify gibi platformların kendi widget’ları işletim sisteminde yavaş yavaş görülmeye başladı.

Henüz gelmeyen diğer istek ise widget’ların masaüstüne sabitlenmesiydi. Windows Central’in kendi kaynaklarına dayandırdığı yeni bir rapor, teknoloji devinin bu özellik üzerinde çalıştığını ortaya koydu.

Özelliğin ne zaman geleceği ve nasıl görüneceği bilinmiyor; ancak Windows 7’deki “masaüstü araçları”nı andıracağı söyleniyor

Widget deneyimini iyileştirmek için atılacak bu adım, artık Windows 11 kullanıcılarının widget’ları masaüstüne sabitlemesine imkan tanıyacak. Windows Central, özelliğin Windows 7’de gördüğümüz masaüstü araçlarına benzeyebileceğini söylüyor. Vista’dan başlayan ve Windows 7’de popülerleşen bu özellik, sonraki nesillerde kalksa da bir zamanlar kullanıcılar tarafından sıkça kullanılıyordu.
Widget’ları masaüstüne sabitleme özelliğinin ne zaman çıkış yapacağı ve nasıl görüneceği konusunda şimdilik herhangi bir bilgi yok. Ancak Microsoft’un 23 Mayıs’ta düzenleyeceği geliştirici konferansı Build 2023’te widget’lara ayrılmış bir oturum olacak. Belki burada özelliğin detaylarını öğrenebiliriz.
 
Kaynak: https://www.windowscentral.com/software-apps/windows-11/microsoft-plans-to-let-users-pin-widgets-to-the-desktop-on-windows-11 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir