TV’den YouTube İzleyenleri Sevindirecek Özellik: Daha Az Reklam Gösterilecek (Ama Süreleri de Uzayacak)

TV’den YouTube İzleyenleri Sevindirecek Özellik: Daha Az Reklam Gösterilecek (Ama Süreleri de Uzayacak)
0

 

YouTube, televizyon uygulamasında önemli bir değişikliğe gitti. Artık televizyonundan YouTube videosu izleyenler daha az reklamla karşılaşacak. Ancak reklamların süresi daha uzun olacak.

 

 Dünyanın en büyük online video izleme platformu YouTube, televizyonlar üzerinden de çok yaygın olarak kullanılıyordu. Google bünyesindeki şirket, bugün tam da bu şekilde YouTube videosu izleyenleri ilgilendirecek bir açıklama yaptı.

Destek sayfası üzerinden yapılan duyuruya göre YouTube’un televizyon uygulamasında artık daha az reklam gösterilecek. Bu yeniliği televizyonunda görmüş olabilirsiniz çünkü eylül ayından beri belli kullanıcılarda test ediliyordu. Platform, şimdi herkes için kullanıma sunmaya başladı.

Reklamların sayısı azalsa da süreleri uzayacak

Ancak hemen havalara uçmamak gerekiyor. TV uygulamasındaki reklamların sayıları azalsa da süreleri uzayacak. Yani izlediğiniz reklamlar daha uzun süreli olacak ve geçmek için daha fazla beklemeniz gerekecek. Yine de bu değişikliğin, bir şey izlerken sık sık reklam görmekten daha iyi olacağını söyleyebiliriz. Bu durum, özellikle uzun videolar izlerken sinir bozucu olabiliyordu.

Her zamanki gibi sağ alt kısımdan reklamı ne zaman geçebileceğinizi görmek mümkün olacak. Yukarıdaki GIF’ten daha uzun süreli reklamların bir örneğine ulaşabilirsiniz. Bu örneğe baktığımızda reklamın 45 saniyede geçildiğini görüyoruz.

YouTube reklamlar konusunda hamlelerini sıklaştırmaya devam ediyor. Daha önceden TV uygulamasına geçilemeyen 30 saniyelik reklamlar getirmişti. Yakın zamanda ise tüm uygulamalarında reklam engelleyicileri kısıtlayan bir özelliği kullanıma sunmuştu.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir