Samsung’dan Efsane Yenilik: Telefonlar, Arama Sırasında Dilden Dile Anlık Çeviri Yapabilecek!

Samsung’dan Efsane Yenilik: Telefonlar, Arama Sırasında Dilden Dile Anlık Çeviri Yapabilecek!
0

 

Samsung, önümüzdeki yıl itibarıyla kullanıcılara sunacağı yeni bir yapay zekâ özelliği duyurdu. “AI Live Translate Call” olarak isimlendirilen bu özellik, kullanıcılara gerçek zamanlı olarak ses ve metin çevirisi yapacak.

Yapay zekâ sektöründeki savaş giderek kızışıyor ve teknoloji devleri, bu savaşın önüne geçebilmek için elinden geleni ardına koymuyor. Bu bağlamda; Apple’ın üretken yapay zekâsının önümüzdeki yıl itibarıyla iPhone’lara ulaşabileceğini aktardık. Ayrıca Samsung’un Galaxy S24 serisi ile yapay zekâ girişimlerini artıracağından da bahsetmiştik.

Şimdiyse yine bununla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Güney Koreli teknoloji devi Samsung‘dan yeni bir açıklama geldi. Şirketin blog sayfasında yapılan bir paylaşımda, yeni nesil telefonlarda kullanılacak yeni bir özellik duyuruldu. “AI Live Translate Call” olarak isimlendirilen bu özellik, kullanıcılara yepyeni bir deneyim sunacak gibi görünüyor.

Hem konuşma hem de mesajlaşma sırasında gerçek zamanlı çeviri yapacak

Samsung

Samsung’un yeni nesil akıllı telefonlarında yerleşik olarak bulunacak AI Live Translate Call isimli özellik, Telefon ve Mesajlar uygulamaları ile entegre çalışacak. Bu yeni özellik, kullanıcılar için anlık çeviri özelliği sunacak. Diyelim ki iş veya özel hayatınızda Türkçe bilmeyen birisi ile konuşmanız gerekiyor. Siz tamamen Türkçe konuşacak veya yazacaksınız. Yapay zekâ, metni veya sesi otomatik olarak karşı tarafın anlayacağı dile göre çevirecek.

AI Live Translate Call özelliği, Samsung telefonlara yapay zekâ desteği getireceği getirecek “Galaxy AI” sisteminin bir parçası olarak tanıtıldı. Şirkete göre Galaxy AI, akıllı telefon deneyimi için “yeni bir çağ başlatacak”. Şirket iddialı olsa da son kullanıcı olarak bizleri nelerin beklediğini tam olarak bilemediğimizi unutmamak gerekiyor. Zamanın neler getireceği bilinmez ancak dünyanın bambaşka bir noktaya evrilmeye başladığını gözden kaçırmamak gerek.

 

Kaynak: https://samsungmobilepress.com/feature-stories/a-new-era-of-galaxy-ai-is-coming-heres-a-glimpse/
 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir