Seveceğiniz yeni uzantılar artık Android için Firefox’ta mevcut

Seveceğiniz yeni uzantılar artık Android için Firefox’ta mevcut
0

 

Bugün Mozilla, Mozilla’da Android için Firefox’taki kullanıcılara 450’den fazla yeni uzantı (tarayıcıya yeni özellikler veya işlevler ekleyen yazılım) duyurdu

 Addons.mozilla.org (AMO) Android sayfası. Bu dönüm noktası, geliştiricilerin artık uzantı oluşturmakta ve yayınlamakta özgür oldukları ve kullanıcıların Android için Firefox’a kolayca erişip yükleyebilecekleri mobil cihazlarda yeni bir açık uzantı ekosisteminin lansmanını işaret ediyor.

Firefox’ta Mühendislik Başkan Yardımcısı Vicky Chin,” Uzantılar ilk olarak, tema tasarlayan sanatçılardan insanların web deneyimini geliştirmek için uzantılar yapmak isteyen geliştiricilere kadar insanların kendi internet deneyimlerini özelleştirmelerinin bir yolu olarak oluşturuldu ” dedi. “Bu deneyimi, açık bir uzantı ekosistemini destekleyen tek büyük Android tarayıcısı olduğumuz Android için Firefox’a getirmekten heyecan duyuyoruz. Önümüzdeki aylarda, insanların kendi mobil internet deneyimlerini seçmeleri ve özelleştirmeleri için daha fazla uzantı etkinleştirmeyi planlıyoruz.”

Herkese fayda sağlamak için açık bir uzantı ekosistemine yolculuğumuz

Tarayıcı uzantıları, herkesin günlük internet deneyiminin önemli bir parçası haline geldi. Tüm Firefox masaüstü kullanıcılarının neredeyse yarısı, çevrimiçi deneyimlerini özelleştirmek için bir uzantı yükledi. Uzantılar, anti — izleyiciler ve reklam engelleyiciler gibi gizlilik araçlarından üretkenlik araçlarına, sekme yöneticilerine, çevirmenlere ve çok daha fazlasına kadar çok çeşitli güçlü özellikler sunar.

Mozilla’nın herkes için açık ve erişilebilir bir internet misyonu üzerine inşa edilen Firefox, çevrimiçi deneyimlerinden daha fazla kişisel ajans isteyen kişilere uzantılar sunmak için bağımsız bir geliştirici topluluğuyla birlikte çalışır. Masaüstünde, daha iyi bir yazar olmanıza, bir işe girmenize veya kaotik bir masaüstünü temizlemenize yardımcı olacak binlerce uzantı vardır. Yeni Android ekosisteminin masaüstü uzantılarının sunduğu sağlam içerik çeşitliliğini geliştirmesi zaman alacak olsa da, Android için Firefox’ta gizlilik odaklı içerik engelleyicileri uBlock Origin ve Ghostery, anti-tracking gem Privacy Badger ve color customizer Dark Reader gibi epeyce büyük masaüstü uzantısı zaten mevcut.

Ağustos ayında, Android için Firefox’ta açık bir uzantı ekosistemini desteklemek için gereken altyapıyı oluşturmayı tamamladığımızı duyurduk. Bir sonraki bölüm için hazırdık: uzantı ekleme. O zamandan beri, mobil cihazlarda yüzlerce uzantıyı test etmek ve uyumlu hale getirmek için geliştiricilerle çalışıyoruz. Mobil tarama deneyiminizi daha hızlı, daha güvenli veya daha eğlenceli hale getirmek için özelleştirmeye hazır mısınız? Bugünün Android için Firefox’ta uzantıların yayınlanmasıyla daha fazla kendinizi yormayın.

Tatil için tam zamanında, hareket halindeyken size yardımcı olacak uzantılar

Mobil cihazlarımıza birçok konuda güveniyoruz — hızlı bilgi aramaları, makale okuma, müzik dinleme, yemek tarifleri arama (yıllık çerez tatili alışverişi için çerezler gibi). Bu nedenle, basit, öngörülebilir ve odaklanma zamanı sunan deneyimlere sahip olmanın değerini anlıyoruz. İşte bu akışın sağlanmasına yardımcı olmak için bugün mevcut olan bazı uzantılar.

 • – Daha kolay okuMidnight Lizard
  Mobil cihazlarımıza çok farklı ortamlarda bakıyoruz. Dışarıda güneşle veya loş ışıklı bir odanın içinde olsun, gözlerimiz uyum sağlamak için çok çalışır. Gece Yarısı Kertenkelesi, gözlerinizin farkı hissedeceği ve teşekkür edeceği uzantılardan biridir. Sayfanın renklerini değiştirebilir, parlaklığı ve kontrastı artırabilir veya azaltabilir. Mavi ışık filtresi, ekran gölgelendirici ve elbette her zaman popüler olan gece modunu ekleyin. Gece yarısı Kertenkelesi gözlerinizi iyi durumda tutacak!
 • – Basit tutun Arka Plan ve Açık Metin
  Bu uzantı, sadeliği nedeniyle binlerce kullanıcı tarafından çok seviliyor. Karanlık modda çalışmayı tercih eden veya beyaz bir arka plan üzerinde koyu metin okumanın zor olduğu görme engelli kişiler için yararlıdır. Tüm web sayfalarının bu zarif şekilde oluşturulabilmesi için özelleştirmekte veya yalnızca sayfaları seçmekte özgürsünüz.
 • – Groove girin
  Android için Firefox tarayıcınızdan dünyanın her yerinden 50.000’den fazla radyo istasyonuna erişin. Biraz Brezilya Sambası havasında mısın? Geleneksel Hint Hindustani’sine ne dersin? Berlin’den tekno vuruşlar mı? Dünyanın müziği ve gerçek zamanlı konuşma radyosu tam anlamıyla parmaklarınızın ucunda.

Geliştirici topluluğumuza çok teşekkür ederiz

Android için Firefox’ta açık uzantı ekosisteminin bu lansmanı için uzantılarını uyumlu hale getirmek için bizimle birlikte çalışan tüm geliştiricilere teşekkür ederiz. Web seminerlerimize yüzlerce kişi katıldı ve bu projeye inanılmaz yaratıcı enerji getirdi.

Firefox Mühendislik Direktörü Giorgio Natili,” İnovasyon fırsatı çok büyük ” dedi. “Uzantı geliştiricilerinin bu anı benimsediğini ve Android kullanıcıları için Firefox için yeni tarama deneyimleri ve özellikleri oluşturduğunu görmek heyecan verici. İnsanlar artık mobil web’e kesinlikle tekil bir şekilde göz atmak zorunda değiller. Uzantılarla, Android için Firefox’un görünümünü ve davranışını değiştirmekte özgürsünüz. Sadece bu heyecan verici yeni alanda daha fazla geliştirici yenilik yaptıkça daha iyi olacak.”

Daha fazla geliştirici mobil cihazlar için optimize edilmiş içerik oluşturdukça, önümüzdeki aylarda Android uzantıları için yeni bir Firefox dalgasının ortaya çıkmasını bekleyebilirsiniz. Bu arada, Android için en son Firefox’u indirin ve Android uzantılarıyla kendi internet deneyiminizi şekillendirin.

Kaynak: https://blog.mozilla.org/en/mozilla/new-extensions-youll-love-now-available-on-firefox-for-android/ 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir