Threads’e Küçük Ama Etkili Özellikler Geldi: Bir Gönderideki Herkes, Tek Dokunuşla Takip Edilebilecek

Threads’e Küçük Ama Etkili Özellikler Geldi: Bir Gönderideki Herkes, Tek Dokunuşla Takip Edilebilecek
0

Meta, mikroblog platformu Threads’e yepyeni özellikler ekledi. Küçük ama etkili olan özellikler, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye odaklanıyor.

Sosyal medya devi Meta’nın şimdilerde X olarak andığımız Twitter rakibi mikroblog platformu Threads’in yeni özellikleri açıklandı. Instagram patronu Adam Mosseri tarafından yapılan açıklamalar, Threads’in küçük ama etkili yenilikler alacağını gözler önüne seriyor.

Dilerseniz lafı hiç uzatmayalım ve Threads’in açıklanan yeni özelliklerine yakından bakalım.

Bir gönderide etiketlenmiş olan tüm kullanıcılar, tek bir dokunuşla takip edilebiliyor

Threads

Threads’in yeni özelliklerinden bir tanesi, platformun X’ten ayrışmasını sağlıyor. Öyle ki bundan sonra Threads’te gördüğünüz bir paylaşımda etiketlenmiş olan kaç kullanıcı varsa bunların hepsini tek bir dokunuş ile takip edebileceksiniz. Bu yeni özellik, şu an için mobil sürümde kullanılabiliyor.

Threads’teki paylaşımlara, Instagram kullanıcıları da etiketlenebilecek

Threads

Threads’in Instagram’ın bir parçası olması, bazı avantajlar sunuyor ve onlardan bir tanesi daha kullanıma sunuldu. Kullanıcılar, artık Threads’teki bir gönderiye, Instagram kullanıcılarını etiketleyebiliyorlar. Instagram kullanıcısı, Threads hesabını aktifleştirmemiş olsa bile konuyla ilgili bir bildirim alacak. Platform, bu özellik ile daha fazla kullanıcı çekeceğine inanıyor.

Paylaşmak istediğiniz medya içerikleri için kopyala / yapıştır kombinasyonu etkinleştirildi

Threads

Threads’te medya içeriği paylaşmak isteyen kullanıcılar için de oldukça etkili bir özellik geldi. Geçmişte, bir görüntünün manuel olarak eklenmesi gerekiyordu. Artık buna gerek kalmadı. Platformun web sürümünde, kopyala / yapıştır kombinasyonu aktif hâle getirildi. Kullanıcı, bu sayede çok hızlı bir şekilde medya paylaşımı yapabilecek.

Kaynak: https://www.phonearena.com/news/threads-secret-features-mobile-and-web_id151712
 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir