YouTube’dan TikTok’a Nispet: Shorts Videolara, Müzik Kliplerini Remiksleme Özelliği Geldi

YouTube’dan TikTok’a Nispet: Shorts Videolara, Müzik Kliplerini Remiksleme Özelliği Geldi
0

 

YouTube, Universal Music ile lisansını yenilemediği için binlerce müzikten mahrum kalan TikTok’a karşı bir özellik yayımladı. Kullanıcılar artık, Shorts videolarda müzik kliplerini remiksleyebilecekler.

Dünyanın en popüler çevrim içi video platformu YouTube, TikTok’a nispet yaptığı yeni özelliğini duyurdu. Kullanıcılar artık, Shorts tipindeki videolarına müzik videoları ekleyebilecek ve TikTok’taki gibi remiksleme yapabilecekler. Bu özellik, zamanlaması açısından manidar çünkü TikTok, bu ay başında Universal Music ile olan lisans anlaşmasını yenilememiş, hâl böyle olunca dünyaca ünlü şarkıcılara ait eserler TikTok’tan kaldırılmıştı.

YouTube da konuyla ilgili açıklamasında, TikTok’un içine düştüğü duruma atıfta bulundu. Yapılan açıklamada, kullanıcıların Beyonce ve Maggie Rogers gibi dünyaca ünlü şarkıcılara ait eserleri Shorts videolarına ekleyebilecekleri belirtildi. 

YouTube Shorts’un yeni özelliği böyle görünecek:

YouTube’un yeni özelliği oldukça basit bir kullanım deneyimi sağlayacak. Bir müzik klibini izleyen kullanıcı, birkaç ufak dokunuşla klibin bir bölümünü kendi Shorts videosuna ekleyebilecek. Üstelik bu özellik, sadece kolajlar oluşturulmasını sağlamayacak. Kullanıcılar, kısa video oluşturma, müzik videosunu arka plan olarak kullanma veya sadece sesi alma gibi özelliklerden de faydalanabilecekler.

Henüz dağıtım aşamasında olan yeni özellik, kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılara ulaşacak. YouTube, bu özellik sayesinde TikTok’a çelme takmış olacak ve bunun platformu nasıl etkileyeceğini hep birlikte göreceğiz.

 

Kaynak:https://blog.youtube/news-and-events/youtube-shorts-remix/
 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir