Windows 11 23H2 temiz kuruluma hazır: ISO dosyası çıktı

Windows 11 23H2 temiz kuruluma hazır: ISO dosyası çıktı
0

 

 

Kısa süre önce yayınlanan Windows 11 23H2 sadece Windows Update aracılığı ile yüklenebiliyordu. Ancak artık ISO dosyası sayesinde bilgisayarlara sıfırdan da kurulabilecek.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Windows 11 işletim sistemi için bugüne kadarki en büyük güncelleme olan 23H2 yayınlanmıştı. Söz konusu güncelleme şimdiye kadar sadece Windows Update aracılığı ile yüklenebiliyordu ancak artık durum değişti.

Microsoft geliştiricileri temiz kurulum yapmak isteyenler için yeni işletim sistemi sürümünün ISO görüntüsünü yayınladı. Microsoft’un resmi web sitesinde yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

“Bu seçenek, Windows 11’i yüklemek için önyüklenebilir bir yükleme ortamı (USB sürücü, DVD) veya sanal bir makine (.ISO dosyası) oluşturmak isteyen kullanıcılar içindir. Bu ISO dosyası, kullanıcıların mevcut etkinleştirme anahtarını girmelerini gerektiren birçok sürümü içerir.”

 

Dosya boyutu 5.9 GB

ISO görüntüsünü indirmek için bu bağlantıda yer ala açılır menüdeki “Windows 11 (multi-edition ISO)” varyantını seçmeniz yeterli. Daha sonraki adımda işletim sisteminin dilini belirleyerek indirme işlemini başlatabilirsiniz. Türkçe ISO dosyasının boyutunun 5.9 GB olduğunu da belirtelim.

 

Kaynak: https://www.microsoft.com/software-download/windows11?utm_campaign=AdnanGuney.Com&utm_medium=referral&utm_source=adnanguney.com 


Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir