Belediyenin Duyurularını da Haberleri de WhatsApp’tan Takip Edebileceksiniz: İşte Yeni ‘Kanallar’ Özelliği

Belediyenin Duyurularını da Haberleri de WhatsApp’tan Takip Edebileceksiniz: İşte Yeni ‘Kanallar’ Özelliği
0

 

WhatsApp, kullanıcılara sunmaya başladığı en yeni özellikleri duyurdu. Bugün gelen yeni özellik “Kanallar” olarak isimlendiriliyor ve kullanıcılara yepyeni bir deneyim sunuyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, resmi internet sitesi aracılığıyla uygulamaya gelecek en yeni özelliği duyurdu. “WhatsApp Kanalları” olarak isimlendirilen bu yeni özellik, çok yakında tüm kullanıcılara ulaşacak.

Peki WhatsApp’taki en yeni özellikler neler? Bu içeriğimizde, WhatsApp Kanalları özelliğine ek olarak, uygulamaya yakın geçmişte gelen en yeni özelliklere yakından bakacağız.

Karşınızda WhatsApp Kanalları!

WhatsApp kanalları yeni özellik

WhatsApp’ın bugün duyurduğu yeni özelliği, aslında bir süredir Telegram’da da mevcut. Tek yönlü bir iletişim aracı olarak karşımıza çıkan WhatsApp Kanalları özelliği, sadece yöneticilerin metin, fotoğraf ve videolar gönderebilecekleri bir deneyim sunacak. Ayrıca WhatsApp’ın anket gibi özellikleri de WhatsApp Kanalları üzerinde kullanılabilecek. Özellik, kullanıcıların sadece ilgi alanları içindeki kanalları takip etme imkanı sağlayacak. Bu yeni özellik, kullanıcılara bazı avantajlar sağlayacak.

WhatsApp Kanalları özelliği kapsamında ister yönetici, isterseniz de takipçi olun, telefon numaranız karşı tarafla paylaşılmayacak. Böylelikle kullanıcı gizliliği korunmuş olacak. Ancak WhatsApp Kanalları üzerinden gönderilen mesajlarda uçtan uca şifreleme bulunmayacak. WhatsApp, bunun ilerleyen dönemlerde gelebileceğini ifade ediyor. Özellik kullanılabilir olduğunda, Durum sayfası altında WhatsApp Kanalları’nı göreceğiz.

WhatsApp Kanalları özelliği aslında duyuru panoları gibi düşünülebilir!

WhatsApp

WhatsApp Kanalları özelliğini somut bir şekilde anlatmak gerekirse; örneğin Webtekno ekibi olarak bir WhatsApp Kanalı açtığımız takdirde günlük gelişmeleri tıpkı haber ve içeriklerimiz gibi bu kanal üzerinden yayınlayabiliriz. Siz de bu gelişmeleri kanalımıza katılarak anlık olarak takip edebilirsiniz. Ancak yaptığımız paylaşımlara yorum yapamazsınız. Bunun için yine internet sitemizi veya mobil uygulamalarımızı kullanmanız gerekecek.

WhatsApp tarafından yapılan açıklamaya göre yeni özellik, an itibarıyla birkaç ülkede kullanıma sunuldu. Şirket, her şeyin yolunda gittiğine emin olduktan sonra özelliğin kullanılabilirliğini genişletecek. Haliyle, WhatsApp Kanalları özelliğini birkaç ay içerisinde bizler de kullanıyor olacağız.

WhatsApp Kanalları özelliği için paylaşılan video:

WhatsApp’a kısa süre önce eklenen yeni özellikler:

WhatsApp’a mesaj düzenleme özelliği geldi

WhatsApp

WhatsApp’a gelen en son yenilik, mesaj düzenleme özelliği olarak karşımıza çıktı. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde WhatsApp’taki herhangi bir mesajı düzenleyebilecekler. Bir mesaj düzenlendiğinde, düzenlemeye ilişkin ufak bir bilgilendirme de yapılacak.

Sohbet kilidi özelliği geldi

WhatsApp, yaptığı son duyuruda sohbet mesajlarınızı kilitleyebileceğiniz yeni bir özellik getirdi. Sohbet kilidi özelliği ile istediğiniz bir mesajı kilitleyebileceksiniz. Mesajlara erişim ise yalnızca Face ID veya Touch ID ile sağlanabilecek. Gizlenen mesajlar, tıpkı arşivlenen mesajlar gibi ayrı bir sekme olarak görüntülenecek.

Eğer koruma birkaç kez yanlış bir şekilde denenirse, sohbet en sonunda yalnızca “tüm eski mesajların silinmesi” ile açılabilir hale gelecek. Böylelikle artık gizli kalmasını istediğiniz tüm mesajlarınız gerçekten gizli kalabilecek. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir