225 Bin TL’lik Akıllı Klozet ve Dahası: İşte CES 2023’te Tanıtılan Tuhaf Ürünler

225 Bin TL’lik Akıllı Klozet ve Dahası: İşte CES 2023’te Tanıtılan Tuhaf Ürünler
0

CES 2023 sona ermişken, gelin etkinliğe şöyle bir dönüp bakalım ve tanıtılan bazı sıra dışı ürünlere göz atalım.

Teknoloji dünyasının lunaparkı CES 2023, 8 Ocak itibarıyla sona erdi. Etkinlikte her yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden yaratıcı ve kullanışlı ürünlerle karşılaştık, dünya rekorları kıran cihazlar gördük.

Tabii etkinlikte herkesin gözüne garip gelen, amacını anlayamadığımız ya da anlam veremediğimiz bazı ürünler de gösterildi. Bu içeriğimizde, CES 2023’te gördüğümüz en ilginç ve sıra dışı ürünleri bir araya getirdik.

CES 2023’te gördüğümüz sıra dışı ürünler:

 • Kaşlarınızı istediğiniz gibi şekillendiren cihaz: L’Oréal Brow Magic
 • Üstüne idrar yapmanızı isteyen tek cihaz: U-Scan
 • Canlı yayın açtıran fırın: Samsung Bespoke AI Oven
 • BMW’den konuşan elektrikli araba konsepti: i Vision
 • 11.500 dolarlık akıllı klozet: Kohler Numi 2.0
 • Sürüş yardımı bebek arabalarına da geliyor: Glüxkind Ella
 • Evinde köpek beslemek isteyip besleyemeyenlere: Dog-E
 • Volkswagen’den QR kodu kaplaması gibi araç boyası
 • Ayakkabılardaki ayak kokusunu kaldıran cihaz: LG Styler ShoeCare

Kaşlarınızı istediğiniz gibi şekillendiren cihaz: L’Oréal Brow Magic

L’Oréal Brow Magic, artırılmış gerçeklik uygulamasıyla önce nasıl bir kaş istediğinizi size telefon kamerasından seçtiriyor. Size uygun olduğunu düşündüğünüz kaş şeklini belirledikten sonra cihazı kaşınıza koyuyorsunuz ve gerisi cihaz tarafından hallediliyor.

Üstüne idrar yapmanızı isteyen tek cihaz: U-Scan

u-scan

U-Scan, klozetinizin ön bölümüne konuluyor ve her idrara çıktığınızda idrarınızı analiz ediyor, asit, susuzluk ve besin seviyelerini tespit ediyor. Sonuçlar, Withings uygulamasına gönderiliyor ve cihazdaki test kartı bir sonraki test için dönerek yenileniyor. Cihaz, toplam 100 test gerçekleştirebiliyor.

Canlı yayın açtıran fırın: Samsung Bespoke AI Oven

Samsung Bespoke AI Oven

Samsung Bespoke AI Oven, yapay zekâ destekli yemek pişirme deneyiminin yanı sıra doğrudan haznesinin içinde bir kameraya yer veriyor. Yemek içeriği üretenlerin en büyük derdi en nihayetinde son buluyor.

BMW’den konuşan elektrikli araba konsepti: i Vision Dee

i Vision Dee

KITT’in günümüz versiyonunu mu istiyorsunuz: BMW i Vision. Araç, metaverse ve akıllı asistanların bir araya geldiği bir evrende var olacak. Aracın camlarına oluşturduğunuz avatarları yansıtabilecek, araçla sohbet de edebileceksiniz. Hatta size babasının E30 olduğunu bile söyleyebiliyor.

Tabii bu araç muhtemelen hiçbir zaman piyasaya sürülmeyecek.

11.500 dolarlık akıllı klozet: Kohler Numi 2.0

Kohler Numi 2.0

Kendinize çok değer veriyorsanız, Kohler’in Numi 2.0 klozeti tam size göre olabilir. Elinizde telefonla otururken ısıtmalı klozet bünyesindeki Alexa sesli asistanıyla sohbet edebilir, LED’lerle loş bir ortam oluşturabilir, ‘kuru fasulye yedim’ derdine düşmeden otomatik deodorantıyla işinizi rahatça bitirebilirsiniz.

Mideniz biraz da bozulmuşsa acil durumlarda kullanılan yedek sifonundan yardım alabilirsiniz… Bu arada hayır, işi siz yapmaya devam ediyorsunuz.

Sürüş yardımı bebek arabalarına da geliyor: Glüxkind Ella

Glüxkind Ella

Otomobillerimizin olmazsa olmaz sistemlerinden birisine dönüşen çeşitli sürüş yardımları artık bebek arabalarına da geliyor. Glüxkind Ella, adaptif itme ve durma desteği sunuyor, hatta içinde bir bebek yokken kendi kendine hareket edebiliyor. Ayrıca bebeği uyutmak için kendi kendine de sallanıyor.

Evinde köpek beslemek isteyip besleyemeyenlere: Dog-E

Dog-E

Oyuncak üreticisi WowWee’nin geliştirdiği 80 dolarlık bu robot köpek, bir milyondan fazla özelleştirilebilir ışık, ses ve kişilik seçenekleriyle gerçek anlamda sahibine özel olacak. Üstelik köpek, çocuklar kendisiyle oynadıkça kişiliğini geliştirecek, oyuncu, utangaç ve farklı ruh hallerine bürünebilecek. Öpücük ve tatlı konuşmaları da algılayabilecek.

Volkswagen’den QR kodu kaplaması gibi araç boyası

volkswagen id.7

Volkswagen’in Passat modelinin yerini alacak elektrikli otomobili ID.7, özel bir boyayla birlikte tanıtıldı. ID.7’de bulunan bu boya, 22 farklı alanda birbirinden bağımsız renklere bürünebiliyor, ses sistemine bağlanarak müziğe göre tepki verebiliyor.

Hatta boya, ön kaputu ve yanlarında bir QR koda da yer veriyor ve taratıldığında araç hakkında bilgi sunuyor.

Ayakkabılardaki ayak kokusunu kaldıran cihaz: LG Styler ShoeCare

LG Styler ShoeCare

LG’nin bu sıra dışı ürünü, temelde ayakkabılarınızı temiz tutmanızı hedefliyor. Cihaz, her 37 dakikada bir dört ayakkabıyı temizliyor, nemden koruyor ve ayakkabıların sürekli temiz kokmasını sağlıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir