Opera Tarayicisine Google Translate (Çeviri) Nasıl eklenir?

Opera Tarayicisine Google Translate (Çeviri) Nasıl eklenir?
0

Chrome web tarayıcısındaki gibi Google Translate uygulamasıOpera tarayıcısında da kullanabileceksiniz. İlgili adımlar için okumaya devam edin.

Web üzerinden kullandığınız Google Translate, Chrome web tarayıcısına gömülü olarak geldiğinden sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Ayrıca isterseniz 
Google Translate’yi entegre ederek de daha hızlı ve kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Tüm dillerde çeviri özelliğine sahip “Google Translate” gün geçtikçe çok daha doğru ve anlamlı sonuçlar göstermeye başladı.

Google translate eklentisi web tarayıcısı araç çubuğunuza bir buton ekler. Ziyaret ettiğiniz sayfayı çevirmek istediğinizde; ‘Çevir’ simgesini tıklayıp kullanabilirsiniz. Eklenti, bulunduğunuz sayfanın dilinin Google Chrome arayüzünüz için kullandığınız dilden farklı olup olmadığını otomatik olarak algılar. Böylece sayfanın üst kısmında bir başlık görünür. Sayfadaki tüm metnin yeni dilde görünmesi için BANNER’daki Çevir düğmesini tıklayabilirsiniz.

Google Translate hakkında daha fazla bilgiyi buradaki adresinden edinebilirsiniz.

Ancak! Kaliteyi bozmadan Opera tarayıcınızda Google Translateyi nasıl kullanabiliriz?

1. Operada açacağımız linkimiz aşağaıda verilmiştir. Farklı bir link görünümü sizi şaşırtmasın. Geliştiricilerin yaptıkları uygulama linkleri bu şekilde. 
 

https://chrome.google.com/webstore/detail/google-translate/aapbdbdomjkkjkaonfhkkikfgjllcleb?hl=tr

2. Neye yaradığını anlamanız için önce, Chrome tarayıcını açın ve yukarıda verilen link satırını kopyalayıp, Chrome tarayıcı pencere satırına yapıştırarak açın. Açılan sayfada görüntü şu şekilde karşınıza gelecek.
3. Yukarıda yaptığımız uygulamanın aynısını Opera tarayıcınızı açıp uygulayın. Açılan sayfada görüntü şu şekilde karşınıza gelecek.
4. Tamam‘a tıklayın gelen pencerede Yükleye tıklayın.
5. Yükleme onayı verin.
 
5. Operaya ekle butonu ile açılan uyarı penceresine tamam diyerek Google Çeviri uygulamasını Opera tarayıcısında kullanın.
6. Şimdi herhangi bir sayfa açın.
 
https://fi.google.com/about/
 
7. Opera araç çubuğundaki Google çeviriye tıklayın. Açılan butondaki “Bu sayfayı çevir‘e basın.
8. Web sayfaniz, kendi dilinizde karşınızda artık.
 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 1
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir