AirDrop’un en önemli özelliği Android’e geliyor

AirDrop’un en önemli özelliği Android’e geliyor
0

Android cihazlar arası dosya gönderimini kolaylaştıran Yakındakilerle Paylaş, yeni güncellemeyle daha işlevsel hale geliyor.

 

Apple’ın cihazları arasında hızlı ve güvenli bir şekilde dosya paylaşımına olanak sağlayan AirDrop’un Android ekosistemindeki muadili Nearby Share (Yakındakilerle Paylaş), Android 6 ve üzeri işletim sistemine sahip tüm telefonlarda kullanılabiliyor.

Ancak kullanıcılara göre Yakındakilerle Paylaş’ın bir eksiği var: aynı Google hesabıyla oturum açılmış olsa bile, cihazlar arası dosya paylaşımı esnasında alıcının onayı gerekiyor. Apple’da ise durum böyle değil. Aynı Apple kimliğinin açık olduğu cihaza herhangi bir onay gerekmeden dosya gönderilebiliyor.

 

Yakındakilerle Paylaş ile onaysız dosya gönderilebilecek

Google Play Hizmetleri’ne gelen yeni güncellemeyle birlikte Android telefonlardaki Yakındakilerle Paylaş sistemine cihazlarınla paylaş seçeneği eklendi. Kullanıcılar bundan böyle aynı Google hesabıyla oturum açılmış cihazlarına onay gerektirmeden hızlı bir şekilde dosya gönderebilecekler.

 

Yakındakilerle Paylaş ile Android cihazlara ‘onaysız’ dosya gönderilebilecek.

Çok yakında kullanıma sunulacak yeni özelliği, Yakındakilerle Paylaş menüsündeki “Cihazların” bölümünü seçerek kullanabileceksiniz. Burada Gmail hesabınızın halihazırda açık olduğu tüm Android cihazlar listeleniyor, dosyayı aktarmak istediğiniz telefonu veya Chromebook’u seçtiğinizde gönderme işlemi tamamlanıyor.

Her zaman olduğu gibi, Google hesabınızın açık olmadığı cihazlara dosya göndermeye çalıştığınızda alıcının onayı gerekecek. Yakındakilerle Paylaş ile sadece fotoğraf, video ve benzeri dosyaları değil, aynı zamanda uygulamaları da paylaşabilirsiniz. Özellik Android telefon ve Chromebook’lar arası sorunsuz çalışırken, Windows’ta ise kullanılamıyor.

Sizler yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

 

Kaynak:https://newstextarea.com/big-innovation-to-androids-share-with-nearby-system/.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir