AMD kullanıcılarının beklediği Windows 11 güncellemesi yayınlandı!

AMD kullanıcılarının beklediği Windows 11 güncellemesi yayınlandı!
0
Windows 11 çıktığından beri mevcut olan AMD işlemcilerdeki performans sorunu nihayet çözüme kavuşturuluyor.

Windows 11 çıkalı bir aydan fazla olsa da AMD işlemci kullananlara karşı büyük bir engel söz konusuydu. AMD işlemcilerin Windows 11’de tam performansta çalışamamasına neden olan hata, kullanıcılar tarafından sıkça şikayet edilmişti. Çok geçmeden Microsoft ve AMD konuyla ilgilendi ve nihayet beklenen güncelleme geldi.

AMD daha önce bu sorunu çözen bir güncellemeyi zaten yayınladı. Ancak bu defaki değişiklik direkt olarak Microsoft’tan geliyor. Bu da kalıcı bir çözümü kullanıcılara sunmuş oluyor. Gelen güncellemenin detaylarını ve ne yapmanız gerektiğini anlattık.

Windows 11’deki sorun L3 Cache belleklerinden kaynaklıydı

Intel işlemciler, Windows 11’de bir performans sorunu yaşatmasa da AMD işlemcilerde mevcut olan bir L3 Cache belleği hatası kötü performans doğuruyordu. Geçen ay yayınlanan güncelleme ile sorun büyük oranda çözülse de bu defaki güncelleme, soruna kalıcı bir çözüm getiriyor. Söz konusu problemi çözen KB5007215 kod isimli güncellemeyi yaparak tam performansa ulaşabilirsiniz.

Güncelleme ile çözülen tek büyük sorun bu değil. Windows 11’in ilk önizleme sürümlerinden beri mevcut olan başlat menüsü ve görev çubuğu sorunu da çözüldü. Bu sorun, iki menünün de zaman zaman tepki vermemesi gibi durumlara yol açıyordu. Bazı kullanıcılar yeni bir hesap oluşturarak bu sorunu atlatsa da nihayet kalıcı bir çözümün geldiğini görmek güzel.

Görüyoruz ki Microsoft, Windows 11’deki sorunları çözmekte hızlı davranıyor. Oysa bu yeni işletim sistemi henüz ilk büyük güncellemesini almadı bile. Windows 11 için büyük güncelleme, 2022 yılının başlarında gelecek ve sistemin şu anki haline göre büyük farklılıkların yaşanacağını tahmin ediyoruz. Yeni bir işletim sistemiyle karşı karşıya olduğumuz için çözülmesi gereken çok hata var ve bu hataların büyük kısmı, büyük güncellemelerde çözülecektir.

Ayrıca Android ve Windows arasındaki entegrasyonu sağlayan özelliğin de 2022 yılında gelecek güncellemeyle tam olarak faaliyete geçmesini bekliyoruz. Microsoft, Windows 11’i tanıtırken kullanıcılarına epey söz verdi ve bu sözleri tutmaları için günler ilerlemeye devam ediyor.

Sizler birer AMD kullanıcısı olarak artık Windows 11′ geçmeyi düşünüyor musunuz?

Kaynak:https://nl.techbriefly.com/sommige-amd-ryzen-processors-hebben-prestatieproblemen-veroorzaakt-door-windows-11-tech-47524/.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir