Elektrik ve Doğal Gaz Zamlarının Geri Alınması İçin Kampanya

Elektrik ve Doğal Gaz Zamlarının Geri Alınması İçin Kampanya
0

 

Elektrik ve doğalgaza gelen zamların geri çekilmesi için imza kampanyası başlatıldı; “Lütfen biraz insaf!”

“Tasarruftan bahsediliyor, 4 kişilik bir ailenin elektrik tüketiminin 150 kw olması mümkün mü?”

 

Yeni yılla beraber birbiri ardına gelen zamlar ekonomik sıkıntı içinde olan vatandaşın alın gücünü iyice düşürdü. Sosyal medyada pek çok vatandaşın yanı sıra ünlü isimler de gelen elektrik ve doğalgaz faturalarına isyan etti. Yılın başından bu yana tepki gösterilen zamların geri alınması için Change.org’da imza kampanyası başlatıldı.

Evlerdeki elektrik kullanımının aylık 150 kilovatsaate kadar olan kısmına yüzde %50, 150 kilovatsaatin üzerindeki kullanıma ise yüzde 127 zam geldi. Doğalgaz ise yüzde 25 zamlandı. Gelen yüksek faturalar vatandaşın tepkisine neden oldu. Change.org’da zamların geri çekilmesi için kampanya başlatıldı. “Hepimiz ekonomik olarak çok zor şartlardayız. Özellikle bu zamanda yapılan bu zamlar, insanların hayatını ve geçimini çok fazla etkiliyor. Yılın ilk faturaları gelmeye başladı ve bin TL’nin üzerinde faturalardan bahsediliyor” denilen kampanyada şöyle denildi:

“Isınmasını da elektrikle karşılayan aileler ne yapacak? İnsanlar doğal gaz çok pahalı olduğu için, ısınmayı elektrik sobasıyla, üstelik sobanın bir çubuğunu açarak yaparken, elektrik faturaları 350 TL geliyor. Bu zamlarla faturası 900 TL gelecek.

Tasarruftan bahsediliyor. 4 kişilik bir ailenin elektrik tüketiminin 150 kw olması mümkün mü? Lütfen biraz insaf.”

Kampanyaya şimdiye kadar 94 binden fazla kişi imza attı.

Kaynak:https://t24.com.tr/haber/elektrik-ve-dogalgaza-gelen-zamlarin-geri-cekilmesi-icin-imza-kampanyasi-baslatildi-lutfen-biraz-insaf,1009829.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir