Elon Musk’ın Beyne Çip Takma Projesi Neuralink, Sonuç Verdi: Çip Takılan Kişi İyileşti, Düşünceyle Fare Kontrol Etmeye Başladı!

Elon Musk’ın Beyne Çip Takma Projesi Neuralink, Sonuç Verdi: Çip Takılan Kişi İyileşti, Düşünceyle Fare Kontrol Etmeye Başladı!
0

Elon Musk’ın Neuralink projesinde önemli bir dönüm noktasına ulaşıldı. Beynine çip takılan ilk hasta, sadece düşünce gücüyle bilgisayar faresi kullanmaya başladı. Elon Musk, hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.

Elon Musk’ın insan beynine çip yerleştirdiği Neuralink projesi, bundan yaklaşık bir ay önce önemli bir gelişme ile haberlerimize konu olmuştu. Milyarder iş insanı, kendi mikroblog platformu X’te bir paylaşım yapmış ve Neuralink çipinin ilk kez bir insana yerleştirildiğini açıklamıştı. Elon Musk’a göre çip denemesi, ilk aşamada başarılı olmuş gibi görünüyordu.

Şimdiyse konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Elon Musk, X’te gerçekleştirdiği bir Space oturumunda konuyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Bir aylık süreçte hastanın tamamen iyileştiğini aktaran iş insanı, düşünce gücüyle bilgisayar faresini de kontrol edebildiğini söyledi. Bu gelişme, Neuralink için bir dönüm noktası olarak kabul edilebilir.

Elon Musk’ın açıklaması şöyleydi:

elon musk neuralink

İlerleme iyi ve hasta, farkında olduğumuz sinirsel etkilerle tamamen iyileşmiş gibi görünüyor. Hasta sadece düşünerek fareyi ekranda hareket ettirebiliyor.
 
Kaynak: https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/neuralinks-first-human-patient-able-control-mouse-through-thinking-musk-says-2024-02-20/
 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir