Gmail Tasarımı Yine Değişiyor!

Gmail Tasarımı Yine Değişiyor!
0

Gmail Tasarımı Yine Değişiyor: Adeta Mobil Uygulamaya Dönecek

Google, Gmail hizmetinin arayüzünü değiştiriyor. Kullanıcılara sunulacak yeni arayüz, ekranın sol tarafına yeni bir menü ekliyor. Bu yeni menü, Gmail, Sohbetler, Spaces ve Meet’i ayrı bölümler haline getiriyor. Mevcut tasarımda iç içe sunulan görünüm, artık daha derli toplu olacak.

ABD merkezli teknoloji devi Google, popüler e-posta hizmeti Gmail için oluşturduğu yeni arayüzünü kullanıcılara dağıtmaya başladı. Şimdiye kadar isteğe bağlı olarak sunulan arayüz, bundan sonraki süreçte varsayılan olarak kullanıcılara sunulacak. Peki Gmail’in yeni arayüzü, kullanıcılara neler vadediyor?

Google, bir süredir sunduğu hizmetleri birleştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bunun en net göstergesini Gmail’de de görüyorduk. Bugün girip Gmail’deki tasarıma bakarsanız, sol taraftaki menüler arasında Google Meet, Sohbetler ve Hangouts için ayrılmış alanlar bulunuyordu. Ancak yeni tasarımda bu iç içe geçmişlik olmayacak. Yeni tasarım, mevcut tasarımdan daha derli toplu olacak gibi görünüyor.

Gmail’in yeni arayüzü işte böyle görünecek:

Google’ın Gmail için hazırladığı yeni arayüz, yine ekranın sol tarafına odaklanıyor. Ancak iç içe geçmişlik durumu bu yeni tasarımda yok. Sol tarafa yeni bir menü bölümü ekleyen geliştiriciler, e-posta, Sohbetler, Meet ve Spaces hizmetleri için ayrı ayrı menüler oluşturdular. Bu sayede yalnızca e-postalarını inceleyecek bir kullanıcı Mail bölümünü, video konferans özelliğinden faydalanmak isteyen kullanıcı ise Meet bölümünü kullanacak.

Mevcut tasarım şöyle görünüyordu:

 

Kaynak: https://www.theverge.com/2022/6/28/23187304/google-gmail-ui-opt-out-rollout-chat-spaces-meet
.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir