Google, Android’deki tablet uygulamalarını güncelliyor

Google, Android’deki tablet uygulamalarını güncelliyor
0

Google, yıllık geliştirici konferansında verdiği Android tablet uygulamaları için güncelleme sözünü yerine getirmeye başladı. İlk güncelleme Drive, Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar ve Keep’e gelecek.

Google, bu yıl düzenlenen I/O konferansının ilk gününde 20’den fazla uygulamasının Android tabletler için yeniden tasarlanacağını ve optimize edileceğini söylemişti. Teknoloji devi, bu planın bir parçası olarak  Google DriveDokümanlarE-TablolarSlaytlar ve Keep için yeni özellikleri kullanıma sundu.
 

Birkaç hafta içerisinde tüm kullanıcılara sunulacak

Google bir blog gönderisiyle sunacağı yeni özellikleri paylaştı. Şirket, Dokümanlar, E-Tablolar ve Drive, sürükle ve bırak özelliğini destekleyecek şekilde güncelledi. Artık kullanıcılar, uygulamalardan metin veya resimleri sürükleyip bırakarak kolayca taşıyabilir. Bu sayede uygulamalar arası aktarımlar basitleştirilmiş oldu.

Güncellemeyle sunulan özelliklerden bir diğerinde ise iki Drive penceresini yan yana açılabilecek. Kullanıcılar, Drive dosyalarını karşılaştırmak istediklerinde herhangi bir Drive dosyasındaki üç noktalı menü üzerinden ‘Yeni pencerede aç’ seçeneğiyle bu görünümü elde edebilecek.

 

Teknoloji devi son olarak tabletlerini bir klavyeyle kullananların DriveDokümanlar ve Slaytlar arasında hızla gezinmek için seç, kes, kopyala, yapıştır, geri al ve yinele gibi kısayolları kullanabileceğini duyurdu.

Google, önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm kullanıcılarının bu özelliklerden faydalanabileceğini paylaştı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir