Google Drive’daki klasörlerin klasörlerinizin ve kısayollarınızın rengini özelleştirin

Google Drive’daki klasörlerin klasörlerinizin ve kısayollarınızın rengini özelleştirin
0
Artık paylaşılan sürücülerdeki klasörlerin rengini ve klasör kısayollarını özelleştirebilirsiniz. Önceden, yalnızca Sürücümdeki klasörlerin rengini özelleştirmek mümkündü.
 

Paylaşılan sürücüler, ekiplerin ve kuruluşların dosyaları depolamasına, erişmesine ve üzerinde işbirliği yapmasına olanak tanır. Kısayollar, başka bir klasörde veya başka bir sürücüde depolanan dosyaların işaretçileridir ve bu da dosyaların kopyalarını oluşturmadan içeriğin yüzeye çıkmasını kolaylaştırır.

Belirli klasörlere renk atamak, Google Drive’ınızı görsel olarak düzenlemenize yardımcı olabilir. Örneğin, en önemli klasörlerinize renkler atayabilir ve Drive’da hızlı bir şekilde gezinmeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Not: Sürücüm, paylaşılan sürücüler ve kısayollar’daki özel klasör renkleri yalnızca sizin tarafınızdan görülebilir.


Belirli klasörlere renk atamak, Google Drive'ınızı görsel olarak düzenlemenize yardımcı olabilir. Örneğin, en önemli klasörlerinize renkler atayabilir ve Drive'da hızlı bir şekilde gezinmeyi kolaylaştırabilirsiniz.

kaynak:  https://workspaceupdates.googleblog.com/2021/06/custom-colors-for-folders-and-shortcuts-in-google-drive.html?utm_source=adnanguney&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+GoogleAppsUpdates+%28Google+Workspace+Updates+Blog%29

 
 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir